Please take a moment to fill out this survey on your gaming habits!

AFK

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

AFK to akronim od angielskiego terminu :Away From Keyboard", który oznacza, że dany użytkownik nie jest teraz przy komputerze. Komenda /afk istnieje, by można było dać znać innym, że obecnie jest się AFK. Imię postaci będzie wtedy wyświetlane w formie <AFK>Imię, a każdy kto wyśle do takiej postaci wiadomość, otrzyma automatyczne powiadomienie o tym stanie.

Użycie komendy /afk podczas gry na polu bitewnym spowoduje automatyczne jego opuszczenie. Warto pamiętać, że użytkownik wychodzący z pola bitewnego przed zakończeniem walki otrzyma osłabienie Dezerter, które nie pozwoli mu na wejście na jakiekolwiek inne pole bitewne w ciągu najbliższych 15 minut.

Użytkownik wpisujący komendę /afk może również ustawić jej opis, w kodzie wpisując go po spacji.

Przykład: Osoba A mówi: /afk eating food.

Osoba B mówi: /w A Hello.

Osoba B otrzymuje: A is Away from Keyboard: eating food.

Termin AFK na serwerach PvP oznacza: "A Free Kill".

Mechanika[edytuj | edytuj kod]

  • W stan AFK wchodzisz automatycznie po 5 minutach bez interakcji z grą.
  • Jeśli stan AFK będzie się utrzymywał przez czas dłuższy niż 30 minut, zostaniesz automatycznie wylogowany i przeniesiony na ekran wyboru postaci.

W Opcjach Interfejsu można zaznaczyć opcję "Auto Clear AFK", która powoduje, że każde poruszenie lub rozmowa wyłącza AFK. Warto zaznaczyć, że każda interakcja, która zniesie stan AFK, gdy opcja ta jest włączona, zresetuje odliczanie AFK.