Abyssal Depths

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
NeutralAbisalne Głębiny
Poziomy: 80 - 82
Abyssal Depths.jpg
Rasy
Pomniejsze osady
Przynależność
Lokacja

Zachodni Vashj'ir

Źródła: World of Warcraft: Cataclysm

Abisalne Głębiny to trzecia i ostatnia strefa podwodnego regionu Vashj'ir. Głębiny są domem dla starożytnego boga L'ghoreka, który jest złączony z czymś ogromnym pod dnem morza. Kult Młota Zmierzchu ściąga energię życiową z tej gigantycznej istoty do tworzenia "potomków" przed zbliżającą się wojną z Neptulonem o kontrolę nad morzami.

Ponadto w głębinach znajduje się Abisalny Wyłom, wejście wprost do Abisalnej Paszczy, gdzie czeka więcej nieznanych potworności.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Abisalne Głębiny nie posiadają znanej historii, gdyż znajdowały się pod powierzchnią oceanu.

Zobacz też - Historia Vashj'ir

Jak się dostać?[edytuj | edytuj kod]

Aby dostać się do Głębin, musisz zaakceptować zadanie Full Circle, by dopłynąć tam na statkach. Horde 15.png Legionista Nazgrim/Alliance 15.png Kapitan Taylor ofiarują Ci je po zakończeniu ostatniego zadania w łańcuchu Naz'jarskiej Bitewnej Dziewicy, którym jest A Breath of Fresh Air. Po jego zaakceptowaniu gracze zostaną wysłani do Abisalnych Głębin poprzez Verne (Horda) lub Szczypce X2 (Przymierze)

Horde 15.pngHorda
Ze Styksowego Skarbu w Vashj'irze (nad Lśniącym Bezmiarem), na pokładzie Verne. Później można korzystać z portalu w Zachodniej Kapliczce Ziemi.
Alliance 15.pngPrzymierze
Z Twierdzy Voldrina w Vashj'irze (nad Lśniącym Bezmiarem), na pokładzie Szczypiec X2. Później można korzystać z portalu we Wschodniej Kapliczce Ziemi.
Gryphon.png

Geografia[edytuj | edytuj kod]

Abisalne Głębiny to największa z trzech podwodnych stref Vashj'iru i najbardziej wysunięta na zachód. Głębiny, jak nazwa wskazuje, znajdują się głęboko pod powierzchnią oceanu.

Najczęściej spotykane tu formy życia to morskie żółwie, rekiny, kraby i inne ryby.

Instancje[edytuj | edytuj kod]

Nazwa Poziom Rozmiar grupy Średni, potrzebny czas
Tron Przypływów 80 - 81 5 osób
Abisalna Paszcza 5 osób

Mapa i subregiony[edytuj | edytuj kod]

Map of the Abyssal Depths
Abandoned Reef · Abyssal Breach (The Abyssal Maw) · Darkbreak Cove · Deepfin Ridge · Korthun's End · L'ghorek (The Cerebrillum)  · The Lightless Reaches · Nightmare Depths · The Scalding Chasm (Promontory Point) · Seabrush · Sira'kess Front · Tenebrous Cavern · Underlight Canyon · The Undershell

Ośrodki podróży[edytuj | edytuj kod]

Alliance 15.png Trasy lotu z Darkbreak Cove

Horde 15.png Trasy lotu z Tenebrous Cavern

Sąsiednie regiony[edytuj | edytuj kod]

Strefa Frakcja Poziom Kierunek Dostęp
Shimmering Expanse Horde 15.pngAlliance 15.png 80-82 Wschód Poprzez podróż

Znaczące postacie[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: NPCe w Abisalnych Głębinach

Gracze rozpoznają wielu oferujących zadania z poprzednich lokacji w Vashj'irze. Horde 15.pngLegionista Nazgrim i Alliance 15.pngKapitan Taylor dołączają do graczy w połowie drogi do Cyplu podczas doświadczeń w Głębinach. Gracze kontynuują interakcję z nimi poprzez Defending the Rift, gdzie ponownie spotykają inną znaną postać pojmaną przez nagi: Erunaka Stonespeakera. Mówiący z falami Tulra oraz Valoren również są tutaj, tym razem ofiarując zadania obu frakcjom. Podobnie jak w Lśniącym Bezmiarze, tutaj również gracze pomagają starożytnemu w odzyskaniu kontroli, tym razem jest to L'ghorek wymagający pomocy przy uwolnieniu się od członków Młotu Zmierzchu.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Zadania w Abisalnych Głębinach

Gracze zaczynają swoje doświadczenia w głębinach poprzez próbę odkrycia zdolnej do użycia alternatywy dla paliwa łodzi podwodnej, co szybko eskaluje do pomocy ukrycia faktu posiadania łodzi podwodnej przed drugą frakcją. Zadania prowadzą graczy do luminescencyjnego Rozświetlonego Kanionu by pomóc krasnoludowi lub orkowi, którzy szukają pomsty po stracie ich wilczej towarzyszki. Opuszczając kanion gracze potykają się z nagami, odpierając Beztwarzowych zanieczyszczających lokalną faunę, a także asystują starożytnemu L'ghorekowi. Wszystkie te akcje posiadają swoją kulminację w postaci ostatecznej bitwy przeciwko nagom przy Abisalnym Wyłomie.

Zasoby[edytuj | edytuj kod]

Dzikie stworzenia[edytuj | edytuj kod]

Beasts.png

Video[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]