We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Aman'Thul

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
NeutralAman'Thul Najwyższy Ojciec
Image of Aman'Thul Najwyższy Ojciec
Płeć

Mężczyzna

Rasy
Klasa
Przynależność
Stanowisko

Przywódca PAnteonu, najstarszy i najmądrzejszy z tytanów

Status

Aktywny

Krewni

Sargeras (brat), Eonar (małżonka), Golganneth (syn)

Sprzymierzony

Aman'Thul to mężczyzna z rasy tytanów aesir. Jest on przywódcą Panteonu i bratem Sargerasa. Jego małżonką jest Opiekunka Życia Eonar.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Jego metaliczna skóra wykonana jest z platyny, a oczy lśnią żółtym blaskiem. Jego dłoń trzyma duży kostur, Orodura, z symbolem błyskawicy na końcu i elektrycznością płynącą po całej jej długości. Ma on długie włosy i brodę sięgającą pasa.

Aman'Thul rządzi Panteonem - wysoką radą tytanów. Jest on najstarszym i najmądrzejszym z tej starożytnej rasy. Niegdyś on i jego brat Sargeras zobaczyli stworzenie niezliczonych światów wśród Wirującej Pustki i ostrożnie poprowadził niezliczone rasy do wielkości. Sargeras był najbliższym doradcą Aman'Thula i służył mu wsparciem, dopóki nie zwrócił się ku złu. Obecnie Aman'Thul szuka rady u swej małżonki, Eonar. Mimo że tajemniczy Najwyższy Ojciec rzadko jest widywany, jego obecność jest wyczuwalna na każdym świecie. Jako przywódca tytanów, Aman'Thul jest odpowiedzialny za stworzenie wszystkich światów, w tym Azeroth. Wszyscy ci, którzy wielbią tytanów, najżarliwsze modły wznoszą do Najwyższego Ojca. W Azeroth odkrywcy dopiero niedawno odnaleźli ślady istnienia tytanów, a już znaleźli się ich wyznawcy, szczególnie wśród krasnoludów z Ironforge. Krasnoludy, prezentując praktyczne podejście, okazują swój szacunek tytanom przez zgłębianie ich tajemnic.

Aman'Thul preferuje trzymać się na dystans i razi swych wrogów magią, rzucając trzy zaklęcia na raz. Wznosi się w powietrze, jeśli to jest przydatne, latając nad wojującymi i rażąc magicznym zniszczeniem. Przeciw potężniejszym wrogom wzywa Eonar, Aggramara lub Norgannona do pomocy. Jeśli jest to konieczne, angażuje się w walkę wręcz, rzucając przyspieszone zaklęcia, gdy tylko jest to możliwe. Używa awatara, jeśli wyczerpie swoje zaklęcia.

W Azeroth[edytuj | edytuj kod]

W Azeroth Aman'Thul pobłogosławił Nozdormu swą władzą nad Czasem, by ten strzegł niezliczonych ścieżek czasu i przeznaczenia, chroniąc integralność linii czasu.

Mit[edytuj | edytuj kod]

Władza nad błyskawicami jest prawdopodobnie inspirowana Zeusem, greckim bogiem bogów, jednak jego kształt, osobowość i tytuł są zaczerpnięte od najwyższego boga w panteonie wikingów, Odyna.

W World of Warcraft?[edytuj | edytuj kod]

Wizerunek Amana, który może reprezentować Aman'Thula, można spotkać w World of Warcaft.