Aqir

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Azj-Aqir.jpg

Aqir było starożytną rasą insektoidów, stworzoną przez Starych Bogów. Aqir miały na celu wytępienie wszelkich innych form życia. Ostatecznie ich imperium Azj'Aqir zostało rozbite przez trolle. Potomkami tej starożytnej rasy są nerubianie, qiraji i mantidy.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Starzy Bogowie stworzyli aqir jako rodzaj insektoidalnych humanoidów. Stworzyły one potężną cywilizację Azj'Aqir, która dążyła do zniszczenia nie-insektoidalnych form życia. Ich plany zapewne zostałyby zrealizowane, gdyby w tym czasie w świecie Azeroth nie istniały dwa potężne imperia trolli - Gurubashi i Amani. Aqir walczyły z trollami przez kilka tysięcy lat.

Około 16,000 lat temu, jeszcze przed Rozbiciem Świata, ich cywilizacja została w końcu rozbita, a Aqir rozpierzchły się na rubieże kontynentu. Jedna grupa umknęła na północ, gdzie założyły królestwo Azjol-Nerub w miejscu, które obecnie znane jest jako Northrend. Z czasem wyewoluowały w nerubian. Grupa, która umknęła na południe, założyła na pustyni Tanaris królestwo Ahn'Qiraj. Te aqir wyewoluowały w qiraji. Trzecia grupa insektoidów, które później wyewoluowały w mantidy, założyły swoją kolonię na Pandarii.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Zobacz także[edytuj | edytuj kod]