Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Ashbringer

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
  Stub.png To jest dopiero zalążek artykułu - wymaga gruntownego uzupełnienia i rozbudowania. Jeżeli jesteś w stanie nam pomóc i uzupełnić ten artykuł, to kliknij przycisk Edytuj w menu tej strony i podziel się swoją wiedzą. Pamiętaj, że musisz być zalogowany, aby zmieniać treść na WoWWiki.


Ashbringer (w polskiej edycji Hearthstone: Heroes of Warcraft występujący jako Spopielacz) to potężny miecz, znany ze swojego zastosowania przeciwko nieumarłym, którego nazwa pochodzi od Alexandrosa Morgraine'a, dawnego przywódcy Zakonu Rycerzy Srebrnej Dłoni, który jako pierwszy władał tą bronią. Alexandros był także znany pod przydomkiem "The Ashbringer", ale nie ma pewności, czy imię to pochodzi od miecza, czy na odwrót.

Ashbringer został wykuty dla Morgraine'a przez Magniego Bronzebeard'a. Magini miał nadzieję, że miecz pomści jego brata, Muradina, myśląc że został on zabity przez Plagę.