Azj'Aqir

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Azj-Aqir.jpg

Azj'Aqir było potężnym, starożytnym imperium rasy zwanej Aqir. Aqir były inteligentnymi insektoidami o bardzo ekspansywnym charakterze. Ich celem było wytępienie wszelkiego nie-insektoidalnego życia z powierzchni Azerothu.

W tym samym czasie na świecie istniały również dwa potężne imperia trolli - Gurubashi i Amani. Imperia trolli nie były nastawione do siebie zbyt przyjaźnie, ale rzadko walczyły. Ich największym wspólnym wrogiem było imperium Azj'Aqir dążące do zniszczenia innych form życia. Imperium insektoidów opierało się trollom przez kilka tysięcy lat, w trakcie których, żadna z potęg nie umiała wypracować ostatecznego zwycięstwa. W końcu, dzięki wytrwałości trolli, imperium Azj'Aqir zostało rozbite, a jego mieszkańcy rozpierzchli się na północne i południowe rubieże kontynentu.

Te kolonie insektoidów przetrwały do dziś. Na dalekiej północy, na zimnych pustkowiach Northrend, znajduje się Azjol-Nerub, natomiast na południowej pustyni Tanaris istnieje Ahn'Qiraj. Niedawno świat dowiedział się o istnieniu trzeciej kolonii insektoidów - Mantidów, które przetrwały na Pandarii.