Azuremyst Isles

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wyspy Lazurowej Mgły to archipelag położony u północnych wybrzeży Kalimdoru. Niewiele było wiadomo na temat tego łańcucha wysp, zanim do Azeroth przybyli draenei, co miało miejsce na krótko przed ponownym otwarciem Mrocznego Portalu. Ich statek Exodar rozbił się na Wyspie Lazurowej Mgły, od której cały archipelag wziął nazwę. Kryształy, będące budulcem statku, rozprysnęły się po wyspach powodując zmiany w ekosystemie i wzbudzając gniew duchów żywiołów. Powietrze i rośliny na niektórych obszarach mają czerwone zabarwienie. Wiele stworzeń zostało zmutowanych przez obce promieniowanie.

Na wyspach znajduje się wiele starożytnych ruin Kaldorei.

Wyspa Lazurowej Mgły[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Azuremyst Isle

Wyspa ta jest strefą początkową dla grywalnej postaci draenei. Na zachodnim wybrzeżu wyspy znajduje się rozbity statek Naaru - Exodar, który obecnie służy jako stolica rasy. Wyspa dzieli się na dwa obszary - Dolinę Ammen, otoczoną wzgórzami i oddzieloną rzeką wyspę Srebrnej Mgły, która jest częścią głównej wyspy.

Wyspa Krwawej Mgły[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Bloodmyst Isle

Ta wyspa jest najbardziej wysunięta na północ. Została bardziej skażona przez kryształy pochodzące z Exodaru, dlatego ma czerwone zabarwienie.