Bind on Pickup

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
"BoP" przekierowuje tutaj. Informację o dawnej umiejętności Paladyna, znajdziesz w Blessing of Protection.

Bind on Pickup (BoP), oznacza iż dany przedmiot "łączy się" z postacią po podniesieniu. Przedmiot w ten sposób oznaczony, staje się przypisany do postaci, kiedy zostaje:

Posiadając taki przedmiot w swoim inwentarzu, postać jest z nim związana. Nie istnieje możliwość, aby tak nie było.


Większość takich przedmiotów jest łupem zdobywanym z bossów i nagrodami za wykonywanie zadań. Nagrody PvP kupowane u Handlarzy i większość nagród za reputację, również są tego typu. Jeśli gracz chce podnieść przedmiot z łupu, należący do tej kategorii, zostaje ostrzeżony i musi potwierdzić swój wybór. To dotyczy również losowania takiego przedmiotu (obojętnie czy w opcji Need czy Greed), podczas używania łupów grupowych. Jednakże, przedmioty BoP zdobyte kiedy gracz jest w grupie, mogą być przehandlowane do innych członków tej grupy. Zwykle jest to możliwe w ograniczonym czasie; w przypadku łupów z instancji, przedmioty te można przehandlować do dwóch godzin od ich zdobycia. Jakiekolwiek manipulowanie przedmiotem (np. Enchanting)sprawia, że przedmiot natychmiastowo przestaje być możliwy do przehandlowania.

Przedmioty stworzone przez gracza są dostępne tylko dla niego. Niektóre z nich wymagają jednak posiadania pewnego poziomu umiejętności lub specjalizacji, by móc ich używać.


Zauważ, że w grze wyświetlane są słowa "Binds when picked up", co sprawia, że niektórzy gracze używają skrótu "BwP", ale "BoP" jest najczęściej używaną formą.

Zobacz również[edytuj | edytuj kod]