Cathedral Square

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Plac Katedralny


Plac Katedralny w mieście Stormwind został tak nazwany ze względu na potężną Katedrę Światła, największy monument potęgi Świętego Światła w Azeroth, która to dominuje nad budynkami dzielnicy. Katedra, której opiekunem jest Arcybiskup Benedictus, jest centrum religii Światła, jak również nauczycieli paladynów, kapłanów oraz adeptów pierwszej pomocy.

Bez wątpienia jest to dzielnica przeznaczona dla klasy wyższej miasta, domy mają tu najlepsi handlarze i wpływowi mieszkańcy. Znajdują się tu ekskluzywne sklepy, jak również siedziby wpływowych organizacji, takich jak Argent Dawn. W dzielnicy można znaleźć również ratusz oraz miejski sierociniec. Po wydaniu dodatku World of Warcraft Cataclysm powstał równierz Cmentarz miejski Stormwind ulokowany nad niewielkim stawem za katedrą, na którym miesczą się nagrobki wielu członków Przymierza m.in. nieżyjącej królowej Tiffin. Arcybiskup ufundował równierz posąg górujący nad fontanną przed katedrą. Przedstawia on Uthera Przynoszącego Światło

Aby dotrzeć do Placu Katedralnego wystarczy iść na północny wschód od Parku, północny zachód od Dzielnicy Handlowej lub południowy wschód od Dzielnicy Krasnoludzkiej.

Kataklizm[edytuj | edytuj kod]

Cataclysm Niniejsza sekcja dotyczy treści zawartych wyłącznie w dodatku World of Warcraft: Cataclysm.

Za katedrą pojawiła się altana oraz duży cmentarz. Komnata dla trenerów wewnątrz katedry znajduje się teraz po prawej stronie.

Zadania[edytuj | edytuj kod]