We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Dreadlord

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Upiorni Lordowie

Upiorni Władcy - potężni i bezlitośni wojownicy Płonącego Legionu. Tak jak większość demonów podlegają Archimonde i Kil'jaedenowi . Najważniejszym z Upiornych Władców był Tichondrius, który został jednak pokonany przez Illidana, który wchłonął moc czaszki Gul'Dana. Zadanie to zlecił mu Arthas Menethil. Upiorni Władcy w walce nie używali broni. Walczyli natomiast wielkimi szponami wystającymi z rąk i potężnymi zaklęciami. Upiorni Władcy uwielbiali manipulować innymi istotami ale nigdy nie dawali sobą manipulować (za wyjątkiem ich władców - Archimonde i Kil'jaedena). Jednakże Sylvanas Windrunner (Królowej Banshee) udało się uczynić Varimathrasa swoim sługą.

Zdolności[edytuj | edytuj kod]

Upiorni Lordowie w walce używali demonicznych zaklęć. Ich umiejętności w Warcraft III:

  1. Rój ścierwojadów - przywołuje hordę nietoperzy atakujących wszystkich nieprzyjaciół na swojej drodze.
  2. Wampiryczna aura - wszystkie pobliskie jednostki sojusznicze wraz z zadawaniem obrażeń wrogom będą odzyskiwać punkty zdrowia.
  3. Uśpienie - Usypia wrogą jednostkę.
  4. Inferno - Przywołuje z nieba Infernala. Najpotężniejszy z czarów Upiornych Władców. Dostępny dopiero od 6 poziomu.


Z jednej z misji Nieumarłych w Warcraft III: The Frozen Throne, gdy Detheroc przejął kontrolę nad Lordem Garithosem można wywnioskować, że Upiorni Władcy posiadali umiejętności hipnotyczne - potrafili przejmować kontrolę nad innymi istotami.