Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Durnholde Keep

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Durnholde w przeszłości

Zamek Durnholde to zrujnowana forteca, położona na wschód od Smolnego Młyna na Pogórzu Hillsbradzkim. Po Drugiej Wojnie, zamek ten służył jako główny z rozlokowanych po Hillsbradzie obozów internowania , w których po wojnie zamykano orków. Więziony był tam m.in. przyszły wódz Orczej Hordy Thrall, z którego Aedelas Blackmoore chciał stworzyć idealnego gladiatora, w którym łączyłaby się orcza siła i ludzki spryt. Nie udało mu się tego planu wykonać, gdyż Thrall uciekł, zebrał niedobitki orków i ruszył na Durnholde, zabijając Blackmoore'a, przy okazji niszcząc wszystkie obozy internowania.

Durnholde teraz

Thrall w Durnholde[edytuj | edytuj kod]

Thrall jako niemowlę został znaleziony w pobliżu swoich martwych rodziców przez Aedelasa Blackmoore'a, on widząc potencjał orczego dziecka zabrał go do Durnholde. Trenowany przez wielu, karmiony mlekiem przez ludzką kobietę by w końcu zaprzyjaźnić się z jej córką.

Thrall nie miał tam łatwego życia. Ork był bity i poniżany przez swojego pana. Korespondował z Tarethą, z którą szybko się zaprzyjaźnił, ukrywając listy w książkach. Dziewczynka nie mogła znieść ciągłego katowania Thralla, który został przeznaczony do bycia gladiatorem. Wznieciła pożar zamku, by orczy niewolnik mógł uciec.

Po uwolnieniu wszystkich orków z obozów internowania, Thrall, już jako orczy przywódca, ruszył na Durnholde, niszcząc je z pomocą swoich szamanistycznych mocy. Dziś, zrujnowane Durnholde służy jako siedziba Syndykatu, który przejął zresztą wiele zniszczonych zabudowań, m.in. w Arathi i Górach Alterac.

Kataklizm[edytuj | edytuj kod]

Cataclysm Niniejsza sekcja dotyczy treści zawartych wyłącznie w dodatku World of Warcraft: Cataclysm.

Durnholde zostało opuszczone przez Syndykat, a zajęte przez Opuszczonych, pod komendą kapitana Jekylla ze Wschodniej Wieży. Zamek ten zawiera wiele mobów elitarnych. Moby oscylują tam w granicach poziomu 23-25.

Zamek Durnholde w przeszłości[edytuj | edytuj kod]

TBC Niniejsza sekcja dotyczy treści zawartych wyłącznie w dodatku The Burning Crusade.

Zamek Durnholde pojawia się w Jaskiniach Czasu w instancji na Starym Pogórzu Hillsbradzkim, poprzez podróż w czasie. Durnholde wygląda jak kilkanaście lat przed wydarzeniami z World of Warcraft. Gracze muszą uwolnić uwięzionych tam orków i Thralla, z którym opuszczają zamek.