Dyskusja użytkownika:Miyokakuze

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Witaj[edytuj kod]

Witaj na Wowpedia. Dzięki za dokonanie pierwszej edycji.

Zostaw wiadomość na mojej stronie dyskusji, gdyby potrzebna była Ci jakakolwiek pomoc. Morpheius (dyskusja) 13:24, lis 22, 2013 (UTC)

Kilka uwag[edytuj kod]

Hej,

Świetna praca z artykułem o D.E.H.T.A., artykuł jest całkiem rozbudowany, niezły stylistycznie. Brawo. Mam tylko kilka uwag co do strony technicznej.

  • Przede wszystkim - strony zadań. Na wiki naszej, jak i wowwiki angielskiej oraz wowpedii stosowana jest zasada, że przed nazwą zadania dorzucamy termin Quest:, jednak linkujemy tak, żeby nie było tego dodatku widać, przykład: [[Quest:The Assassination of Harold Lane|The Assassination of Harold Lane]] daje nam link The Assassination of Harold Lane.
  • Jak robisz listę zadań, związanych z frakcją czy czymkolwiek innym, rób ją za pomocą listy nienumerowanej (czyli takiej, jaka jest widoczna przy moich uwagach i jak przeedytowałem Twój artykuł). Wyjątkiem jest spójny i liniowy ciąg zadań, gdzie można stosować listę numerowaną (ale równie dobrze może zostać użyta wielostopniowa lista nienumerowana).
  • Staraj się stosować kodowanie wiki. Niepotrzebnie pogrubiasz tekst za pomocą znaczników <b></b>. To samo możesz zrobić za pomocą znaczników wiki. Umieszczenie tekstu pomiędzy znacznikami </nowiki> oraz </nowiki> daje kursywę; pomiędzy ''' oraz ''' pogrubienie. Wreszcie zastosowanie ''''' oraz ''''' da pogrubioną kursywę. Podobnie sprawa ma się ze znacznikami przejścia do kolejnej linii. Znacznik <br /> generalnie jest dopuszczalny do użytku tylko w infoboksach, kiedy w jednej kategorii chcemy zawrzeć więcej informacji (na przykład wymieniając rasy należące od D.E.H.T.A. możesz je oddzielić tym znacznikiem, żeby nie stały jedna obok drugiej).
  • Jeśli o czymś nie wspomniałem, to rzuć okiem na edycję, jaką zrobiłem do artykułu o D.E.H.T.A., będziesz wiedziała, o co chodzi.

Te uwagi są czysto technicznej natury, do treści merytorycznej nie mam większych zastrzeżeń. Powodzenia w dalszej działalności!

Morpheius (talk) 15:20, lis 23, 2013 (UTC)


Dziękuję bardzo za cenne uwagi, będę się stosować:) Jestem nowa jeśli chodzi o takie strony. Dziękuję za edycje;)

Miyo Kakuze (dyskusja) 23:30, lis 23, 2013 (UTC)


Dzięki za zrozumienie. Dodatkowo, jeśli będziesz pisała jeszcze artykuły związane z D.E.H.T.A. to ustawiłem przekierowanie, że możesz swobodonie korzystać ze skrótu jako nazwy artykułu, a link przeniesie do głównego artykułu przez Ciebie napisanego. Morpheius (talk) 07:15, lis 24, 2013 (UTC)
Mam nadzieję, że nie obrazisz się, że będę dorzucał kolejne wskazówki. Otóż właśnie edytuję artykuł King Mrgl-Mrgl i widzę, że męczysz się ze wstawianiem ikonek frakcji ręcznie. Mamy od tego odpowiednie szablony. {{A_icon}}Alliance 15.png, {{H_icon}}Horde 15.png oraz {{N_icon}}Neutral 15.gif. Co więcej, jeśli chcesz oznaczać, czy dany NPC kończy, zaczyna zadanie czy związany jest z jego początkiem i końcem, to możesz dorzucić następujące szablony: {{Queststart}}Quest Avail 16x16.png, {{Questfinish}} Quest Complete 16x16.png oraz {{Queststartfinish}} Quest Avail 16x16.pngQuest Complete 16x16.png. Generalnie sugerowałbym przejrzenie strony Lista szablonów, myślę, że znajdziesz tam narzędzia, które będą przydatne.
 Wskazówki bardzo mile widziane. Dzięki za szablony, na pewno bardzo ułatwią pracę:)
 Miyo Kakuze (dyskusja) 14:36, lis 24, 2013 (UTC)

Kolejnych kilka uwag:

  • Nie ma sensu w każdym linku stosować {{!}}. Zamiast tego stosujemy | do oddzielenia w linkach. Użycie wykrzyknika stosowane jest tylko w jednym, zasadniczym przypadku. Jeśli wypełnisz w Npcbox rubrykę "Race", to bez użycia nawiasów kwadratowych (używanych normalnie do zrobienia z tekstu linku) otrzymasz link - tak jest skonstruowany szablon. Aby móc wywołać wtedy podmianę oryginalnego linku na to, co chcemy, stosujemy właśnie | do oddzielenia. Czyli: użycie w Npcbox Night elf{{!}}Nocny elf skutkuje takim samym efektem, jak użycie w tekście [[Night elf|Nocny elf]].
  • Zasadą stosowaną przeważnie w nazewnictwie artykułów (a tym samym w linkach) jest pisanie pierwszej litery wielkiej, a następnych wyrazów z małej litery. Czyli Night elf, a nie Night Elf ani nie night elf. Oczywiście występują wyjątki - zadania, gdzie, zgodnie z pisownią stosowaną w grze, każdy wyraz zaczyna się z wielkiej litery, czy nazwy własne, tzn napiszemy Uther the Lightbringer, ale nie Uther the lightbringer. "The" w tym wypadku pozostaje pisane małą literą, bo nie stanowi samo w sobie słowa, raczej jest zaimkiem.
  • A skoro już przy "the" jesteśmy - kolejna zasada stosowana na niniejszej wiki: Jeśli nazwisko postaci jest poprzedzone przez the, to wtedy nazwisko tłumaczymy, bo nie traktujemy go jako typowego nazwiska, a raczej przydomek. Dlatego na wiki można spotkać Uthera Przynoszącego Światło, bo to Uther the Lightbringer.