Fenris Keep

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
AllianceTwierdza Fenris

Fenris Keep area.jpg

Typ

Miasto

Przywódca
Rasy
Język
Powiązania
Lokacja

Północno-wschodni Las Srebrnych Sosen

Status

Aktywny

Źródła: World of Warcraft
World of Warcraft: Cataclysm

Ponura Twierdza Fenris była domem dla lordów oraz ich sług i żołnierzy w Lesie Srebrnych Sosen. Twierdza miała znaczenie strategiczne i była obsadzona przez znaczący garnizon sił Lordaeronu. Głównym przeznaczeniem twierdzy było zabezpieczenie Jeziora Lordamere i blokada ewentualnych zagrożeń dla Stolicy od jego strony.

Gdy Plaga nieumarłych przybyła na te ziemie, mieszkańcy nie byli przygotowani na zdradę. Thule Ravenclaw, młody ambitny mag, sprzymierzył się z Plagą i zapewniał jej wsparcie co zakończyło się tragicznie dla mieszkańców twierdzy. Wszyscy zostali wymordowani lub zmuszeni do ucieczki. Thule dowodził dużymi siłami Gnolli Rot Hide, którym rozkazał zajadle atakować wszystko co zbliży się do twierdzy i jej pana.

Cataclysm Niniejsza sekcja dotyczy treści zawartych wyłącznie w dodatku World of Warcraft: Cataclysm.

Centrum twierdzy

Thule Ravenclaw i Gnolle Rothide zostały wypędzone z Twierdzy Fenris. Na ich miejsce pojawili się Hillsbradzcy uchodźcy z Southshore i Hillsbradzkich Pól, którzy przetrwali atak Opuszczonych na ich miasta. Kiedy agenci Opuszczonych, włącznie z Agathą, wkroczyli do twierdzy by zabić ludzkich przywódców, zastała ich niespodzianka. Liderzy worgenów - Darius Crowley i Ivar Bloodfang oraz część ich sił wewnąrz, namawiali ludzi do wypicia ich krwii by zapobiec przemianie w Opuszczonych. Ludzie wybrali mniejsze zło i wypili krew Dariusa, stając się Worgenami Hillsbradu.

Battle for Azeroth Niniejsza sekcja dotyczy treści zawartych wyłącznie w dodatku Battle for Azeroth.

O Twierdzę Fenris toczyła się bitwa pomiędzy worgenami ze Sfory Bloodfang i Opuszczonymi pod dowództwem Deathstalkera Haywarda.[1][2]

Odniesienia[edytuj | edytuj kod]