We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Fungal giant

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Fungal giant
Fungal Giant concept.jpg
Grafika koncepcyjna
Przywódcy rasowi
Ojczyzna
Środowisko

Bagniska

Obszar(y)

Grzybowi giganci (lub plechowi giganci) to jeden z najznamienitszych przykładów fantastycznej fauny z Zangarmarshu. Chociaż są raczej nieagresywne, te powolne behemoty, gdy zostaną zaatakowane, potrafią się bronić z niewiarygodną zaciekłością. Żywią się innymi bagiennymi stworzeniami, wielu Zagubionych miało tego pecha, że przechodziło zbyt blisko ukochanych zakątków gigantów.

Ostatnimi czasy giganci popadli w konflikt ze Sporeggarem. Gdy z powodu eksploatacji surowców bagiennych przez nagi w oczy zajrzał im głód, przenieśli się na Polanę Rozrodczą, żerując na młodych sporelingach. Przedstawiciele Ekspedycji Cenarionu poszukują pokojowego rozwiązania tego problemu, by umożliwić obu gatunkom koegzystowanie na bagnach.

Cataclysm Niniejsza sekcja dotyczy treści zawartych wyłącznie w dodatku World of Warcraft: Cataclysm.

Liczni grzybowi giganci pojawiają się również w Deepholmie. Prawdopodobnie są to kolosy, które popadły na chorobę podobną do Klątwy Ciała, prawdopodobnie wywołaną przez kamiennych troggów. Pozostali Deepholmscy giganci nie żywią ciepłych uczuć do swych grzybowych kuzynów.

Długość życia[edytuj | edytuj kod]

Nie wiadomo dokładnie, jak długo żyją grzybowi giganci. Wiadomo natomiast, że Hungarfen żył od tysiącleci, opiekując się bardzo nietypową rośliną znaną jako Podgrzybnia.

Znani grzybowi giganci[edytuj | edytuj kod]

Fungalgiant.png

Uwagi i ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Grzybowi giganci są zaklasyfikowani w World of Warcraft jako giganci.
  • Gdy zacznie im się nudzić, zaczną wąchać swoje porośnięte grzybami pachy i próbować wywietrzyć odór stamtąd płynący.
  • Według tekstu [The Heart of Quagmirran], grzybowi giganci posiadają trzy serca.
  • Można ich "oskórować" za pomocą zielarstwa, pozyskując na nich zioła, pyłek życia oraz niezidentyfikowane rośliny [Unidentified Plant Parts]. Poziom wymaganej do tego umiejetności wynosi pięciokrotność poziomu giganta, a skórowanie nie powoduje wzrostu umiejętności.