We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Ghoul

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Unholy Ground TCG.jpg

Ghule to prosty twór nekromancki. Mają ciągłe, niezaspokojone uczucie głodu i zjedzą każde mięso, jakie wpadnie im w łapy. W Warcraft III ciała Ghuli służyły do tworzenia Plugastw. Ghule są szybkie i służą jako żołnierze w armiach nieumarłych. W W3 animacje Murloków oparte są na animacji Ghula.

Warcraft 3[edytuj | edytuj kod]

Ghule były podstawową jednostką walczącą w armiach nieumarłych. Służyli także jako jednostki zbierające drewno. Były więc bardzo potrzebnymi jednostkami. Gdy nie walczyły przydawały się do zbierania drewna. Były szybkie ale dość słabe. W późniejszych etapach gry służyły raczej jedynie jako drwale. Można było dla nich opracować umiejętność kanibalizm pozwalającą Ghulom pożerać zwłoki by się uleczyć. Można było również opracować szał Ghuli, dzięki temu te nieumarłe bestie atakowały i poruszały się znacznie szybciej. W kampanii nie odegrały zbyt ważnej roli - były tylko wojownikami nieumarłych. W pierwszej misji Nieumarłych (Warcraft III: Reign of Chaos) Arthas miał do dyspozycji początkowo tylko Ghule, później jeżeli wykonało się dodatkowo misję (mieliśmy pójść na pobliski cmentarz) dostał kilka szkieletów i Ghuli. Ghule były także jedynymi nie licząc Banshee jednostkami walczącymi w pierwszej misji Sylvanas Windrunner w Warcraft III: The Frozen Throne

Ghul w Warcraft III: Reign of Chaos

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Ghule miały żółtawy odcień skóry. Z ich łap wyrastały długie szpony, których używały do walki i zbierania drewna. Na ich głowach są włosy. W paszczach mają wiele bardzo długich zębów, które nie służ do walki, a do pożerania zwłok. Niektóre Ghule noszą jeszcze poniszczone ubrania. Mają też bardzo długie języki.

Powstawanie[edytuj | edytuj kod]

Do stworzenia Ghula przez Nekromantę wystarczy pojedyncze ciało. Ghule są prostym tworem nekromanckim. W czasie Trzeciej Wojny powstawały w Kryptach.