Please take a moment to fill out this survey on your gaming habits!

Golganneth

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Golganneth Grzmiący
Błąd przy generowaniu miniatury: Brak pliku
Płeć

Mężczyzna

Rasy
Klasa
Przynależność
Stanowisko

Kształtuje morza i niebiosa stworzone przez Tytanów

Status

Aktywny

Krewni

Aman'Thul (ojciec), Eonar (matka), Sargeras (wuj)

Sprzymierzony

Golganneth Grzmiący jest synem Aman'Thula i Eonar. Ten tytan aesir ma platynową skórę, a jego bronią jest wielki róg, który trzyma w dłoni. Jego oczy nieustannie miotają błyskawice. Stworzył on niebiosa i morza Azeroth, jak również wszystkie morskie stworzenia, co stało się około 147,000 lat temu. Jest on ojcem stwórcą morskich gigantów.

Golganneth czerpie radość ze swych tworów i wspiera Panteon w misji zaprowadzania ładu w chaosie. Ma on donośny śmiech, który często się rozlega, gdyż ma on finezyjne poczucie humoru. Jest on żwawym, energetycznym tytanem, który raduje się wszystkim, co stworzy. Jednak w głębi ducha kocha gniew natury. Gdy rusza do walki, dmie w potężny róg, który zwie się Shargahn. Jego głos potrafi kruszyć góry, więc stara się go nie używać zbyt często, gdyż jego zadaniem jest tworzenie, nie nieszczenie. Jeśli to możliwe, unosi się nad polem bitwy, kierując wzbudzone przez Shargahna burze na swych wrogów. Jest on ucieleśnieniem grzmotów i błyskawić, burz i wiatrów. Gdy zostanie rozgniewany, jest naprawdę przerażający.

Morscy giganci z Azeroth oddają mu cześć i poświęcają kilka ceremonii w roku jego czci. Te ceremonie obejmują tworzenie i granie na muzycznych rogach, jak również karmienie małych ryb.

Inspiracje[edytuj | edytuj kod]

Golganneth ma wiele wspólnego z innymi "grzmiącymi" bogami, takimi jak Thor. Shargahn jest z kolei podobny do młota Thora, Mjollnira, tym bardziej, że ani ten, ani ten nie był tradycyjną bronią (w czasach nordyckich młoty były wykorzystywane wyłącznie jako narzędzia i były postrzegane jako wyjątkowo dziwny wybór jako broń). Posiadanie przez Golgannetha rogu może upodabniać go do Heimdalla, jednak opieka nad morzami i burzami zbliża go do Njordra, również pochodzącego z nordyckiego panteonu, lub do Posejdona/Neptuna w mitologii grecko-rzymskiej.