Gryan Stoutmantle

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
AllianceMarszałek Gryan Stoutmantle
Image of Marszałek Gryan Stoutmantle
Tytuł

<The People's Militia>

Płeć

Mężczyzna

Rasa

Człowiek (Humanoid)

Poziom

75 Elite

Życie

9,304

Przynależność
Lokacja

Gryan Stoutmantle to oferujący zadania elitarny NPC poziomu 75, przebywający na Wzgórzu Strażniczym na Ziemiach Zachodnich. Stoutmantle walczył podczas Trzeciej Wojny w Lordaeron i w notatce [Wiley's Note] jest określany jako paladyn. Był on przywódcą Milicji Ludowej, z której sformowano później Brygadę Ziem Zachodnich.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Młodość[edytuj | edytuj kod]

Gryan Stoutmantle walczył w Trzeciej Wojnie. Był w Stratholme, kiedy książę Arthas Menethil nakazał spacyfikować miasto, mordując większość jego mieszkańców, by uniknąć przemienienia tego miejsca w siedlisko Plagi. Nie jest wiadome, jaką rolę Gryan odegrał w tych wydarzeniach, jednak jasne jest, że udało mu się ujść żywcem.

Gdy Bractwo Defiasów zaczęło sobie śmielej poczynać, Gryan odszedł z wojska i wrócił do rodzinnych Ziem Zachodnich, by rozprawić się z trawiącymi krainę problemami.

Ziemie Zachodnie[edytuj | edytuj kod]

Z powodu korupcji toczącej Dom Możnych ze Stormwind, Ziemie Zachodnie nie otrzymały militarnego wsparcia, którego potrzebowały do pokonania Bractwa. Czując, że nie można liczyć na pomoc ze stolicy, Gryan założył i stał się pierwszym przywódcą Milicji Ludowej.

W staraniach na rzecz zabezpieczenia ludności Ziem Zachodnich przed Defiasami zwerbował młodych herosów Przymierza do walki z bandytami, dzięki czemu wielu członków bractwa padło trupem.

Gryan wraz z Milicją schwytali złodzieja próbującego ukraść wóz Saldeana. Zmusili złoczyńcę, znanego później jako Defiaski Zdrajca, do pokazania miejsca ukrycia tajemnego Przyczółka. Dzięki temu Gryan odkrył, że przywódcy Bractwa Defiasów kryją się w Martwych Kopalniach pod miasteczkiem Moonbrook. Znowu wezwał herosów Przymierza, by wyruszyli na misję zabicia defiaskiego geniusza zbrodni, Edwina VanCleefa.

Bohaterom znów się powiodło, a na Ziemiach Zachodnich zapanował spokój.

Wzgórza Grizzly[edytuj | edytuj kod]

Wrath of the Lich King Niniejsza sekcja dotyczy treści zawartych wyłącznie w dodatku Wrath of the Lich King.


Gdy Ziemie Zachodnie były bezpieczne, Milicja Ludowa została przeformowana w Brygadę Ziem Zachodnich, włączoną do armii królestwa Stormwind. Gryan Stoutmantle został awansowany na kapitana i stał się dowódcą Brygady. W Northrend, wśród Wzgórz Grizzly założył Obóz Brygady Ziem Zachodnich, skąd prowadzone były poszukiwania alternatywnych ścieżek wiodących do północnych rejonów kontynentu, które mogłyby być bezpiecznie wykorzystywnae przez Przymierze. W zachodniej części Wzgórz Stoutmantle zostawił połowę swoich żołnierzy, którzy mieli walczyć z Hordą o kontrolę nad Zatoką Interesów, gdzie zgromadzono ogromne ilości drewna. Nakazał również Brugarowi Stoneshearowi zatrzymanie badań Ligi Odkrywców w Thor Modan, by wykorzystać tunele do celów militarnych.

Gryan Stoutmantle przebywał przez pewien czas po przybyciu do Northrend w Valgarde, gdzie zaprzyjaźnił się z Thoraliusem Mądrym, który później udał się do Ziem Zachodnich, by pomóc Brygadzie w badaniach nad odrodzeniem Bractwa Defiasów.

Powrót na Strażnicze Wzgórze[edytuj | edytuj kod]

Cataclysm Niniejsza sekcja dotyczy treści zawartych wyłącznie w dodatku World of Warcraft: Cataclysm.

W World of Warcraft:Cataclysm Gryan Stoutmantle został awansowany na Marszałka i powrócił na Strażnicze Wzgórze. Obecnie przewodzi Brygadzie Ziem Zachodnich w misji przywrócenia krainie jej dawnej chwały.

<imię>, wojna w Northrend zebrała swoje żniwo w ludziach. Gdy my triumfowaliśmy na mroźnych pustkowiach, w naszej krainie zapanował chaos.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dawniej zlecane zadania[edytuj | edytuj kod]

Model przed World of Warcraft: Cataclysm

Usunięto z gry Elementy z tej sekcji zostały usunięte z World of Warcraft.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Ziemie Zachodnie Stare Stratholme