Please take a moment to fill out this survey on your gaming habits!

Ice troll

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ice troll
Great Father Arctikus.jpg
Frakcja/Przynależność
Klasy postaci
Stolica rasowa
Przywódcy rasowi
Rasowy wierzchowiec
Ojczyzna
Główny język
Średni wzrost

2,5 m

Aby dowiedzieć się ogólnie o całej rasie trolli zobacz: Troll.

Lodowe trolle zamieszkują mroźne regiony świata Azeroth. Żyją przede wszystkim w Northrend, gdzie założyły Zul'Drak, ale mniejsze grupy tych trolli można również znaleźć w Dun Morogh. Atakują podróżników, aby zdobyć broń, ubrania i pożywienie. Praktykują kanibalizm i często zjadają zabitych przez siebie wrogów na surowo.


Wygląd[edytuj | edytuj kod]

WotLK Ice Troll.jpg

Trolle są zwykle wysokie, szczupłe, ale muskularne. Osiągają średnio ponad dwa metry wzrostu, ważąc przy tym około dziewięćdziesięciu kilogramów. Posiadają zarówno elfie, jak i orcze cechy, na co wskazują ich długie uszy i wystające kły. Długie ramiona, silne nogi i niebywały refleks czynią z nich idealnych łowców. Posiadają jedynie po dwa palce i kciuk u rąk oraz dwa palce u stóp. Ze względu na budowę swoich stóp nie noszą zwykłego obuwia i zdecydowanie lepiej czują się wędrując boso, niezależnie od terenu.

Lodowe trolle zamieszkujące Northrend są potężnie zbudowane i znacznie większe od swoich kuzynów - osiągają średnio 2,5-2,7 m wzrostu. Skóra trolli lodowych jest bardzo blada, w kolorze od błękitu po niemal biały, przystosowana do zlewania się ze śniegiem. Ich oczy są niebieskie.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Grik'nir the Cold.jpg

Około 16,000 lat temu (na długo przed przyzwaniem Płonącego Legionu przez nocne elfy), większość Kalimdoru, który wówczas był jednym olbrzymim kontynentem opanowana była przez trolle. Pierwszym plemieniem były trolle Zandalari - od których powstały wszystkie inne plemiona.

Trolle lodowe, były pierwszym odłamem oryginalnego plemienia Zandalar. Zostały wygnane przez swoją nienaturalnie potężną brutalność i krwiożerczość. Inne rasy również walczyły z tą krwiożerczą odmianą trolli, aż w końcu zostały rozbite na kilka niewielkich plemion i rozproszyły się na dalekiej północy, po Rozbiciu Świata znanej jako Northrend. Założyły tam niewielką cywilizację Zul'Drak. Wraz z pojawieniem się Króla Lisza i jego Plagi trolle zostały zmuszone do walki o przetrwanie. Poświęciły swoich Loa, aby pokonać nieumarłych, jednak część z nich i tak padła ofiarą plagi.

Niewielkie plemię trolli lodowych, jeszcze przed rozbiciem świata znalazło się w regionie znanym obecnie jako Dun Morogh. Jednak krasnoludy z Ironforge odebrały trollom ich ziemie i zmusiły do życia w jaskiniach. Trolle te nienawidzą krasnoludów i prowadzą z nimi stałą wojnę.

Godni uwagi[edytuj | edytuj kod]

Frostmanetroll.gif
Nazwa Rola
IceTroll male Król Mrozu Malakk Przywódca plemienia Drakkari
IceTroll male Drakuru Przywódca Plagi w Zul'Drak i Forcie Drak'Tharon
IceTroll male Wielki Ojciec Arctikus Wódz plemienia Mroźnej Grzywy.
IconSmall DireTroll.gif Korrak Żądny Krwi Wódz plemienia Topora Zimy
IceTroll male Warlord Zol'Maz Jeden z dowódców w Zul'Drak
IceTroll male Grik'nir the Cold Przywódca plemienia Mroźnej Grzywy.

Społeczeństwo[edytuj | edytuj kod]

Lodowe trolle dzielą się na plemiona, a ich struktura społeczna jest podobna jak wśród innych podgatunków trolli. Jednak trolle lodowe są bardziej brutalne i krwiożercze niż pozostałe podrasy, może z wyjątkiem mrocznych trolli. Napadają na podróżników, aby zdobyć pożywienie i broń.

Zamieszkują niewielkie osady, składające się z prostych namiotów lub zbudowanych z lodu igloo. Niektóre grupy mieszkają w jaskiniach. Niewielka cywilizacja lodowych trolli w Northrend stworzyła kamienne budowle, przypominające miasta trolli dżunglowych i leśnych.

Plemiona[edytuj | edytuj kod]

Kultura[edytuj | edytuj kod]

Model sprzed WOTLK

Religia

Trolle oddają cześć pierwotnym, zwierzęcym duchom natury, potężnym Loa, a także duchom przodków. Wierzą, że każda istota, a nawet nieożywiona materia posiada duszę. Tak pojmowane duchy, a zwłaszcza duchy przodków traktowane są przez trolle jak żywe, prawdziwe istoty, które wymagają krwawych ofiar. Samo Voodoo to rodzaj oddawania czci naturze, będącego źródłem mrocznej, ale niekoniecznie złej magii.

Kanibalizm[edytuj | edytuj kod]

Trolle lodowe praktykują kanibalizm. Często ciała swoich wrogów zjadają na surowo, od razu po walce. Wśród trolli istnieje przekonanie, że zjedzenie ciała wroga daje siłę, jednak w przypadku lodowych trolli kanibalizm jest raczej sposobem na dodatkowe pozyskanie pożywienia w mroźnym i nieprzyjaznym środowisku.

Lokacje w World of Warcraft[edytuj | edytuj kod]

Zmiany w uaktualnieniach[edytuj | edytuj kod]

  • Wrath of the Lich King Aktualizacja 3.0.2 (2008-10-14): Zamiana modeli postaci na mniejszą wersję trolli Drakkari.