Inigo Montoy

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ojciec Inigo Montoy
Image of Ojciec Inigo Montoy
Płeć

Mężczyzna

Rasa
Klasa
Życie

126,000

Mana

243,000

Przynależność

Plaga (obecnie), Bractwo Światłości (dawniej)

Stanowisko

Wysoki Kapłan

Lokacja
Status

Ojciec Inigo Montoy był NPC poziomu 60. oferującym zadania w Kaplicy Światła Nadziei na spornym terytorium Wschodnich Ziem Plagi. W czasie akcji World of Warcraft: Wrath of the Lich King okazało się, że zdradził on Srebrzysty Świt, by stać się Thel'zanem Zwiastunem Zmierzchu.

Thel'zan[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Thel'zan the Duskbringer

Po pierwszym ataku na Naxxramas wojownicy, którzy pokonali Kel'Thuzada dostarczyli jego filakterium do ojca Montoya, by uzyskać nagrodę. Jednak Srebrzysty Świt później oznajmił, że nigdy nie dostał filakterium. Okazało się, że ojcem Montoyem nie kierowały Bractwo Światłości ani Srebrzysty Świt.

Inigo zwrócił filakterium Arthasowi, który przemienił go w lisza, Thel'zana Zwiastuna Zmierzchu. Potwierdzają to inicjały na jego filakterium, jak również nazwanie go po imieniu przez Bolvara Fordragona w animacji. Nazywanie lisza dawnym imieniem, które nosił w życiu, którym gardził, szczególnie rozgniewało Thel'zana, który obiecał Bolvarowi bolesną śmierć.

Inspiracje[edytuj | edytuj kod]

Questionmark-medium.png
Artykuł, lub jego sekcja, zawiera tylko domysły, obserwacje lub opinie, prawdopodobnie związane z fabułą Warcrafta, lub oficjalnych doniesień Blizzarda. Poniższy tekst nie powinien być brany za właściwą fabułę gry!

Imię postaci pochodzi z książki Narzeczona dla księcia i filmu pod tym samym tytułem autorstwa Williama Goldmana. Był on wybitnym szermierzem, który wypowiada pamiętne słowa: "Witaj. Na imię mi Inigo Montoya. Zabiłeś mego ojca. Szykuj się na smierć.", który to cytat jest jednym z najbardziej znanych w historii kina.

Inną inspiracją dla postaci Inigo Montoya mógł być Ignacy Loyola, założyciel i pierwszy generał zakonu jezuitów. Może to odpowiadać rysowi postaci, gdyż jezuici, podobnie jak Inigo Montoy, często są bohaterami licznych teorii spiskowych.

Zmiany w uaktualnieniach[edytuj | edytuj kod]