Karazhan

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Karazhan
Kara, KZ
Karazhan loading screen.jpg
Lokacja
Rasy
Ostatni boss
Informacje o instancji
Zalecany poziom

70+ (min 68)

Limit graczy

10

Klucz
Mapa instancji Karazhan
Karazhan

Karazhan, znany również jako Wieża Medivha albo Wieża z Kości Słoniowej, jest opuszczoną twierdzą zlokalizowaną w południowej części Przełęczy Śmiertelnego Wichru. Wieża jest najbardziej znana dzięki swojemu ostatniemu mieszkańcowi, którym był Medivh, ostatni Strażnik Tirisfal. Po tym jak Medivh został zamordowany przez armię Stormwind, wieża sama zapięczętowała swoje wejście przed resztą świata. Ale ostatnio Karazhan ponownie się obudził - zło przejęło nad nim kontrolę, korytarze roją się od duchów i demonów... Obecność Medivha wciąż można wyczuć, nawet dekady po jego śmierci*. Medivh nie do końca umarł. Na końcu książki "Ostatni Strażnik" dowiadujemy się, że jego duch przeżył. Zostanie on wskrzeszony przez własną matkę - Aegwynn - i będzie inicjatorem wydarzeń znanych z Warcraft 3.

Wszystkie wizje zaczęły wylatywać ze swojej osnowy niczym wielkie bańki w popłynęły w dół. [.]Medivh przycisnął mocno obie ręce do piersi, zatrzymując to co odzyskał.[.]
- I tak zaczynamy od nowa- powiedział Medivh.
Po czym zmienił się w kruka i odleciał"

Historia[edytuj | edytuj kod]

Karazhan leży w Przełęczy Śmiertelnego Wichru na sub-kontynencie Wschodnich Królestw w Azeroth. Istniał na długo przed tym jak Medivh tam zamieszkał. Nie wiadomo kto zbudował Karazhan i kto teraz zamieszkuje jego mury.

Podczas Pierwszej Wojny wieża była zamieszkana przez Medivha, jego rządcę Moroesa, kucharza i później przez ucznia Medivha - Khadgara. Również Garona Pół-ork tu mieszkała jako emisariuszka, w tym samym czasie gdy Khadgar pobierał tam nauki. Sargeras pozwolił Medivhowi na swobodne zarządzanie Karazhanem. Mówi się, że w wieży drzemie wiele niepokjących i dziwnych widm, a Moroes znany jest z noszenia specjalnych okularów, dzięki którym nie widzi zjaw. Wiele historii z rejonu Karazhanu opowiada książka Ostatni Strażnik.

Wydaje się, że ostatnio zagościła nowa siła w wieży, pomimo, że nie ma tam już Medivha. Powiązani z Karazhanem są Czarni Jeźdzcy z Deadwind Pass, choć rzadko się ich widuje. Nikt nie wie kto im przewodzi. Wiadomo jedynie, że poszukują Kosy Elune, potężnego artefaktu, który pozwala przywołać na ten świat podłego worgena.

Ludzie powiadają, że wszystkie linie promieniowania geomantycznego w Azeroth prowadzą pod Karazhan.

Worldofwarcraft.com o Karazhanie:

Zniszczona wieża Karazhan kiedyś była siedzibą największej siły Azeroth: czarnoksiężnika Medivha. Po jego śmierci straszliwe przekleństwo dotknęło wieżę i przyległe ziemie. Duchy szlachty z pobliskiego Darkshire przemierzają podobno korytarze, ukarane za swą ciekawość bólem większym niż śmierć... Bardziej niebezpieczne duchy czekają w bibliotece Medivha, w której to przywoływał demoniczne istoty by wykonywały jego rozkazy. Pomimo tego liczni śmialkowie, ale jednocześnie głupcy nadal ściągają do Karazhanu, kuszeni przez plotki o niewypowiedzianych sekretach i olbrzymich skarbach.

Geografia[edytuj | edytuj kod]

Obszary w instancji:

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Zdobycie  [The Master's Key] umożliwia rozpoczęcie poniższych questów:

 1. N [70] Restless Activity
 2. N [70] Arcane Disturbances
 3. N [70] Contact from Dalaran
 4. N [70] Khadgar
 5. N [70] Entry Into Karazhan
 6. N [70] The Second and Third Fragments
 7. N [70] The Master's Touch
 8. N [70] Return to Khadgar
 9. N [70] The Violet Eye
 10. N [70] Assessing the Situation
 11. N [70] Keanna's Log
 12. N [70] Demonic Presence
 13. N [70] The New Directive

Po zdobyciu rangi Honored u Fioletowego Oka:

 1. N [70R] Medivh's Journal
 2. N [70] In Good Hands
 3. N [70] Kamsis
 4. N [70R] The Shade of Aran
 5. N [70R] The Master's Terrace
 6. N [70] Digging Up the Past
 7. N [70] A Colleague's Aid
 8. N [70H] Kalynna's Request
 9. N [70R] Nightbane

Populacja instancji[edytuj | edytuj kod]

Moby[edytuj | edytuj kod]

NPC[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 • Instancja jest wielka, można tam spotkać 12 bossów i 22 różnych NPC.
 • Instancja nie będzie wymagała (po wprowadzeniu patcha 2.4) aby każdy członek raidu posiadał  [The Master's Key], który uzyskuje się z ciągu zadań (nareszcie tylko jedna osoba w raidowym party musi posiadać klucz).
 • Oto bossowie i eventy niezbędne do przejścia: Moroes, Opera Event, Curator, Chess Event oraz Prince Malchezaar. Walka z pozostałymi zależy od wyboru.

Wejście na skróty[edytuj | edytuj kod]

 • Zabicie Cienia Arana tworzy teleport do jego komnaty, dostępny u odźwiernego Bertholda.
 • Karazhan ma boczne wejście. Po wspięciu się na wieżę, na prawo od głównego wejścia (po drugiej stronie małego jeziorka), schody prowadzą do mostu i do drzwi, które są zamknięte aż do Operowego eventu. Niektóre rzeczy mogą zostać pominięte przy użyciu bocznego wejścia zaraz po Operowym evencie.
 • Laska Medivha - Atiesh, Greatstaff of the Guardian (niedostępna do zdobycia od premiery Wrath of the Lich King) teleportuje grupę graczy do głównego wejścia Karazhanu.
 • Istnieje wejście dla służby z antresoli nad salą balową, które prowadzi do połamanych schodów. Wejście można otworzyć od strony schodów. Droga powrotna do kowala, żeby się naprawić, jest dzięki temu bardzo skrócona, jak również bliżej jest do Nightbane'a i portiera, który przenosi do komnaty Arana.

Łupy[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Karazhan loot

Tier 4[edytuj | edytuj kod]

Części Zestawu 4 zostawiane przez Kuratora (żetony na rękawice):

Części Zestawu 4 zostawiane przez Księcia Malchezaara (żetony na hełmy):

Zobacz także[edytuj | edytuj kod]

Źródła strony[edytuj | edytuj kod]

http://www.wowwiki.com