We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Khaz'goroth

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Khaz'Goroth Rzeźbiarz
Image of Khaz'Goroth Rzeźbiarz
Płeć

Mężczyzna

Rasy
Klasa
Przynależność
Stanowisko

Rzeźbiarz gór i kanionów, rzemieślnik Panteonu

Status

Aktywny

Sprzymierzony

Khaz'goroth, rzeźbiarz gór i kanionów, to mężczyzna z rasy tytanów vanir i największy z rzemieślników. Jest on mistrzem wielu sztuk i dyscyplin; z pomocą Eonar stworzył w Azeroth krasnoludów troggów i, prawdopodobnie, górskich gigantów. Stworzył góry, w których mieszkają krasnoludy z Ironforge - nazwa ich królestwa, Khaz Modan, oznacza "góry Khaza". Ognisty, przysadzisty byt, Khaz'goroth kocha pracować w swojej kuźni i słuchać opowieści o heroizmie i odwadze.

Podczas nasycania mocą Smoczych Aspektów, Khaz'goroth dał władzę nad ziemią i głębinami świata szlachetnemu Neltharionowi, Aspektowi Czarnego Stada Smoków... który później zasłynie jako Deathwing.

Jest on mądry w dziedzinie budownictwa i inżynierii. Stworzył i wyrzeźbił góry w Azeroth przy pomocy swych tworów, Ziemnych.

Był on nadzorcą placówki Tytanów pod Bael Modan.

Walka[edytuj | edytuj kod]

"Khaz'goroth rozpoczyna większość walk od przyzwania roju żywiołaków, by mu pomogły, i używa większego rozproszenia magii przeciwko wyraźnie zaczarowanym przeciwnikom. Następnie rzuca miażdżącą dłoń Bigby'ego, uwięzienie i awatara, zanim sam ruszy do walki." Jeśli będzie miał mało zdrowia podczas walki, użyje życzenia - by uciec, wykończyć swych przeciwników lub powrócić do pełnego zdrowia, zależnie od sytuacji.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Niewielkie płomienie pojawiają się tu i tam na przysadzistym, brązowoskórym ciele tytana. Wydaje się być ciągle niezadowolony. Zawsze nosi przy sobie młot Vulraiis.

Vulraiis[edytuj | edytuj kod]

Błąd przy generowaniu miniatury: Brak pliku
Khaz'goroth pracujący w kuźni

Khaz'goroth Rzeźbiarz stworzył swój gigantyczny młot z najczystszego thorium, by później Aman'Thul i Norgannon rzucili na niego zaklęcia. Wygląd sugeruje, że jest to bardziej narzędzie pracy niż broń i rzeczywiście, Khaz'goroth posługuje się nim w kuźni. Kiedy rusza z nim do walki, wywołuje wielkie wstrząsy sejsmiczne i trzęsienia ziemi.

Inspiracje[edytuj | edytuj kod]

Khaz'goroth jest najprawdopodobniej wzorowany na grecko-rzymskim bogu ognia i kowali, Hefajstosie (w mitologii rzymskiej Wulkan). Dodatkową inspiracją mógł być [1], Valar i jeden z Ainurów w mitologii J.R.R. Tolkiena. Aule, podobnie jak Khaz'goroth, był twórcą krasnoludów (które nazywały go Mahalem, Twórcą) i brał udział w formowaniu ziem i gór w Śródziemiu.