Magisters' Terrace

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Taras Mistrzów
MgT, MsT, MrT, MagTerr, MT and QD5
Magisters' Terrace loading screen.jpg
Ekran ładujący
Lokacja
Rasy
Ostatni boss
Informacje o instancji
Typ

Loch

Zalecany poziom

70

Poziom minimalny

68

Limit graczy

5

Klucz
Powiązana frakcja

Taras Mistrzów to 5-osobowa instancja znajdująca się na północo-wschodnim krańcu Wyspy Quel'Danas, która została wprowadzona w aktualizacji 2.4.0. Składa się ona z zewnętrznych pasaży i dziedzińców, jak i komnat w podobnym stylu, jak Silvermoon. Na balkonie za drugim bossem znajduje się Kula Wrózbity, która pozwala zajrzeć do pobliskiego rajdu Płaskowyż Słonecznej Studni. Później gracze spotykają Kaleca, półelfiego awatara niebieskiego smoka Kalecgosa. Ostatnim bossem instancji jest nie kto inny, jak sam Kael'thas Sunstrider, który przeżył bitwę w Forcie Burz. Wystepuje on na obu poziomach trudności, można na nim zdobyć epickie wyposażenie.

Tło[edytuj | edytuj kod]

Położony na północno-wschodnim klifie Quel'Danas Taras Mistrzów służy Kael'thasowi i jego podkomendnym jako wygodna baza dla Płaskowyżu Słonecznej Studni. Kael podjął się zbezczeszczenia starożytnych ziem swego ludu. Jeśli mu się to uda, mrok Legionu zapadnie nad wszystkimi zakątkami Azeroth.

Dziennik Lochu[edytuj | edytuj kod]

Po porażce w Forcie Burz Kael'thas Sunstrider publicznie ogłosił swuj sojusz z niepowstrzymanym Płonącym Legionem. Pragnąc przywołać władcę demonów Kil'jaedena, Kael'thas powrócił na Wyspę Quel'Danas, by poczynić ostatnie przygotowania przed przybyciem swego mistrza.

Geografia[edytuj | edytuj kod]

Mapy[edytuj | edytuj kod]

Subregiony[edytuj | edytuj kod]

Spotkania[edytuj | edytuj kod]

Bossowie instancji
Bossowie Potwory
  • Tereny Obserwacyjne (Wyższe)

Reputacja[edytuj | edytuj kod]

Wersja normalna[edytuj | edytuj kod]

Całkowite wyczyszczenie Tarasu Mistrzów niesie ze sobą około 1640 punktów reputacji w Ofensywie Strzaskanego Słońca do poziomu czczonego, natomiast powyżej dostarcza tylko 1230 punktów. Większość elitarnych wrogów dostarcza 12 punktów, Strażnicy Słonecznego Ostrza - 24 punkty, podczas gdy Nieszczęśni Pięściarze, Łuskacze i Skradacze - 9 punktów. Pierwsza trójka bossów dostarcza 120 punktów reputacji na poziomie poniżej czczonego (później 0 punktów), podczas gdy Kael'thas 240 punktów (później 120). Jaszczury Jasnołuski dostarczają 1 punkt reputacji poniżej poziomu czczonego, później nie już nie dostarczają.

Wersja heroiczna[edytuj | edytuj kod]

Pełne oczyszczenie instancji dostarcza dokładnie 2503 punkty reputacji w Ofensywie Strzaskanego Słońca. Większość elitarnych wrogów dostarcza 15 punktów, Strażnicy Słonecznego Ostrza - 30 punkty, podczas gdy Nieszczęśni Pięściarze, Łuskacze i Skradacze - 11,25 punktów. Jaszczury Jasnołuski dostarczają 2 punkty reputacji.

Większość walk z bossami odbywa się na takich samych zasadach, jak w wersji normalnej. Walka z Kael'thasem jest nieco odmienna, gdyż rzuca on czar Pyroblast minutę po rozpoczęciu walki (nie będzie go używał, jeśli wcześniej wejdzie w błędu grawitacyjnego). W czasie rzucania czaru osłania się tarczą (Shock Barrier, pochłania 10k punktów obrażeń), która jest odporna na przerwanie. Tarcza jest wrażliwa na normalne ataki i KONIECZNE jest jej przerwanie, zanim Kael'thas zacznie rzucać Pyroblast. Gdy tarcza zostanie przerwana, Pyroblast można przerwać dowolną umiejętnością przerywającą (kontrzaklęciem, ciosem tarczą, kopnięciem itp.). Jeśli czaru nie uda się przerwać, będzie on zadawał ponad 40k punktów obrażeń wobec tanka. Jeśli paladyn jest tankiem, nie ma szans przetrwania. Wojownicy mogą rzucić mur tarczy, co pozwoli mu przetrwać jeden czar, jednak drugiego już nie. Jednak mimo niepowstrzymania czaru wciąż łatwo wygrać walkę, gdyż Kael'thas nie posiada wtedy aggro, tylko rzuca efekt grawitacyjny.

Na poziomie 85[edytuj | edytuj kod]

Dla tych, którzy chcą zgromadzić reputację w Ofensywie Strzaskanego słońca, Taras Mistrzów jest na poziomie 85 całkiem prosty, jednak nie jest to kaszka z mleczkiem. Nieuwaga może doprowadzić do śmierci w walce z grupami wrogów po walce z Vexallusem, gdyż dysponują oni pokażnym arsenałem umiejętności walki wręcz oraz dystansowej, do której nalezy podejść odpowiednio. Walki z Selinem Fireheartem i Vexallusem to czyste wyścigi na DPS, podobnie jak z Kael'thasem Sunstriderem (który, poza wspomnianym wyżej wyjątkiem rzuca jedynie efekt grawitacyjny, który jest typową przezkadzajką). Specjalnego planowania wymaga z kolei pojedynek z Kapłanką Delrissą, gdyż asortyment ogłuszeń może okazać się groźny szczególnie dla postaci w płóciennych zbrojach.

Jeśli chodzi o złoto, to wrogowie przeważnie dostarczają  50 Silver.png - 1 Gold.png, jednak czasami (wyraźnie) mniej. Doliczając dochód ze sprzedaży zdobyczy jedno przebycie instancji może dostarczyć 100 Gold.png - 200 Gold.png, minus koszty napraw ekwipunku.

Zdobycze[edytuj | edytuj kod]

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Powiązane osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki i uwagi[edytuj | edytuj kod]

  • Taras Mistrzów był trzecią pięcioosobową instancją dodaną w aktualizacji. Pierwsza była instancja Maraudon wprowadzona w 1.2 w grudniu 2004 roku, kolejną była Dire Maul w 1.3 w marcu 2005 roku. Później pojawiła się instancja Trial of the Champion w 3.2 w sierpniu 2009 roku.
  • Jest to jedna z trzech instancji, która posiada wbudowany filmik, pozostałymi są Tron Przypływów i Brama Zachodzącego Słońca. Większość filmików pojawia się podczas tworzenia postaci oraz podczas niektórych zadań.
  • Instancja nie posiada ustandaryzowanego skrótu. Wśród graczy funkcjonują następujące: MgT, MsT, MrT (prawdopodobnie skrót powstał w nawiązaniu do Mr. T, amerykańskiego zapaśnika i aktora), MT (skrót koliduje z instancją Mana-Tombs), QD5 (Quel'Danas pięcioosobowa), SPLAT5 (Sunwell Plateau pięcioosobowa), Terrace i MagT (odróżniana of Magtheridona dużym T na końcu). Drysc, Community Manager w Blizzardzie, stwierdził: "Sądzę, że MST ma najwięcej sensu, Magisters' Terrace. Ale MGT również brzmi nieźle". Wśród niemieckojęzycznych graczy popularne jest TdM, podczas gdy wśród hiszpańskojęzycznych najpopularniejszy jest termin "Bancal".
  • Warto również zauważyć, że instancja ta jest swego rodzaju "the best of" dla World of Warcraft: The Burning Crusade, czerpiąc najlepsze schematy ze wcześniejszych instancji. Pierwsza walka, z Selinem Fireheartem, jest podobna do pojedynku z Wodzem Kalithreshem, ostatnim bossem 5-osobowej instancji Parokrypta. Kolejny boss, Vexallus, przypomina Kuratora, bossa z 10-osobowej instancji Karazhan. Kapłanka Delrissa przypomina starcie z Moroesem, lub może nawet (ze względu na trudności w tankowaniu) pojedynku na arenie drużyn pięcioosobowych. Pojedynek z ostatnim bossem, Kael'thasem, jest podobny do starcia z nim w rajdzie 25-osobowym. Tym samym ten loch łączy w sobie najlepsze cechy instancji 5-osobowych, PvP oraz 25-osobowych rajdów o wysokim poziomie trudności, jednak dostosowane do drużyny 5-osobowej.
  • Drużyny przechodzące tę instancję musiały być doświadczone, gdyż jest ona znacznie trudniejsza od najtrudniejszych 5-osobowych instancji dla 70. poziomu, takich jak Strzaskane Komnaty czy Labirynt Cienia, prezentowała podobny poziom trudności co początkowe instancje heroiczne, Przedmurza Piekielnego Ognia czy Podbagno. W wersji heroicznej Taras Mistrzów był jedną z najtrudniejszych instancji na poziomie 70.
  • Za Kael'thasem znajduje się Kula Translokacji ("Ucieczka na Wyspę Quel'Danas"), która przenosi graczy do Mściciela Xayanna w Miejscu Zbiórki Strzaskanego Słońca.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Zmiany w aktualizacjach[edytuj | edytuj kod]