We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Malorne

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
  Stub.png To jest dopiero zalążek artykułu - wymaga gruntownego uzupełnienia i rozbudowania. Jeżeli jesteś w stanie nam pomóc i uzupełnić ten artykuł, to kliknij przycisk Edytuj w menu tej strony i podziel się swoją wiedzą. Pamiętaj, że musisz być zalogowany, aby zmieniać treść na WoWWiki.
Malorne

Historia i życiorys[edytuj | edytuj kod]

Malorne ( Znany jako: Biały Jeleń, Obserwator Dróg, Apa'ro [ definicja używana przez Taurenów ] ) - był jednym z leśnych półbogów, który zawsze przyjmował formę wielkiego białego jelenia, był uosobieniem potężnej naturalnej magii lasów. On i księżycowa bogini Elune zostali rodzicami nowego leśnego półboga Cenariusa. Faktem jest, że Malorne posiadał silną więź ze Snem, niemalże porównywalną z więzią zielonej smoczycy, był kochankiem Smoczego Aspektu - zielonej smoczycy Ysery - "Tej Która Śni". On też potrafił postrzegać świat na dwa sposoby: widział i ten senny Azeroth, jak i ten obecny.

Wojna Starożytnych[edytuj | edytuj kod]

Błąd przy generowaniu miniatury: Brak pliku
Archimonde zabijający Malorne'a

Podczas Wojny Starożytnych, Cenarius zwrócił się do Malorne’a i innych półbogów Azerothu, by przyłączyli się do walki przeciwko Legionowi. Po zaciekłej i długiej debacie, Cenarius wyjaśnił im, by wspólnie przyłączyć się do wojsk elfów i innych istot pod dowództwem Jaroda Shadowsonga. Gdy rany Cenariusa podczas walk okazały się zbyt ciężkie, Malorne w desperacji zaszarżował w całe połacie atakujących demonów, odciągając je i dając czas nocnym elfom na zapewnienie jego nieprzytomnemu synowi bezpiecznego schronienia. Jeden z piekielnych dowódców Legionu - Archimonde, zirytowany po utracie swej ofiary wyładował cały swój gniew na wyzywającym do walki Malorne’ie. Pomimo, że użył całej swej mocy, nie był w stanie zatrzymać Archimonde'a, który ostatecznie skręcił szyję półbogowi.

Legenda[edytuj | edytuj kod]

Pogłoski jakoby istniała grupa Druidów Poroża, zbiór osób, którzy poszukiwali w celu przywrócenia jego mocy na Azeroth. Jeśli ci druidzi są bardzo ostrożni, to jeśli nawet istnieją, nie została ich obecność potwierdzona i widocznie mają powody by się nie ujawniać. Nie ma żadnych dowodów potwierdzających ten fakt.