Maximillian of Northshire

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
NeutralMaximillian of Northshire
Image of Maximillian of Northshire
Tytuł

<Knight-Errant>

Płeć

Mężczyzna

Rasa

Człowiek (Humanoid)

Poziom

60

Klasa
Reakcja
Lokacja
Status

Żyje

"Zanim odejdę, muszę oznajmić iż nie z mej winy leżysz rozciągnięty na ziemi, a z winy giermka mego." - Maximillian of Northshire

Maximillian z Północnego Shire to rycerski paladyn znajdujący się niedaleko Gorących Źródeł Golakka w Kraterze Un'Goro. Wraz ze swym wiernym giermkiem (graczem wykonującym dla niego zadania, usiłuje ratować damy, walczyć ze "smokami" i pokonać matkę wszystkich devilzaurów. Jest raczej niezdarnym dziwakiem, który uważa dinozaury za smoki i ucieka, gdy staje twarzą w twarz z "matką smoków". Jego charakter szczególnie uwidacznia się podczas "ratowania dam", kiedy jedną zrzuca z klifu, zabija papugę drugiej sądząc, że to feniks i nie zdaje sobie sprawy, że trzecia to tak naprawdę... mężczyzna krwawy elf.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Maximillian i jego zadania w komiczny sposób nawiązują do opowieści o heroicznych czynach rycerzy średniowiecznej Europy. Ponieważ jedną z oferowanych przez niego nagród za wykonanie zadania jest zabawkowy wiatrak i posiada tytuł "błędnego rycerza" jest wzorowany na Don Kichocie, podczas gdy gracz wciela się w postać jego wiernego giermka Sancho Pansy.

Zmiany w aktualizacjach[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]