Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Modgud

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Modgud
Image of Modgud
Płeć

Kobieta

Rasa
Klasa
Przynależność
Stanowisko

Była cesarzowa Ciemnego Żelaza

Lokacja

Nieznana

Status
Krewni

Modgud była czarodziejką, żoną Thana-Czarownika Thaurissana. Poprowadziła natarcie na Grim Batol podczas Wojny Trzech Młotów. Udało jej się przedrzeć przez bramy Grim Batol i zniszczyć fortecę, jednak ostatecznie w trakcie bitwy została zgładzona przez przywódcę klanu Wildhammer, Khardrosa.

Śmierć Modgud spowodowała, że forteca została naznaczona przez złe duchy. Grim Batol stało się zupełnie nieprzystosowane do zamieszkania, dlatego krasnoludy Wildhammer opuściły to miejsce i znalazły nowy dom na Szczycie Aerie. Zło, które pozostało, zaczęło wypaczać pozostałe przy życiu krasnoludy Ciemnego Żelaza, które uciekły po przegranej bitwie w głębiny Grim Batol. Z czasem zło przekształciło ich potomków w Skardyn.

W World of Warcraft[edytuj | edytuj kod]

Cataclysm Niniejsza sekcja dotyczy treści zawartych wyłącznie w dodatku World of Warcraft: Cataclysm.

  • Modgud prawdopodobnie posiadała sztylet, który później zdobył generał Umbriss.
  • Podczas walki z generałem Umbrissem Combat złośliwe troggi rzucają zaklęcie nazywające się złośliwość Modgud. To sugeruje jakieś powiązania pomiędzy troggami a Modgud.