Pandaren (playable)

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grywalne rasy w World of Warcraft
TBC Draenei · Krasnoludy · Gnomy · Ludzie · Nocne elfy · Cataclysm Worgeni
Battle for Azeroth Czarnorytni · Battle for Azeroth Draenei Lightforged · Battle for Azeroth Elfy Pustki
MoP Pandareni TBC Krwawe elfy · Cataclysm Gobliny · Orkowie · Taureni · Trolle · Nieumarli
Battle for Azeroth Taureni Highmountain  · Battle for Azeroth Nightborne · Battle for Azeroth Trolle Zandalari
Ogólne informacje o tej rasie znajdziesz w: Pandaren.
Alliance & HordePandareni
Dostępne klasy
Główny język
Drugi język
Obszar startowy
Lider Rasy
Stolica
Wierzchowiec rasowy

Pandareni pochodząca z Pandarii grywalna rasa dodana w dodatku World of Warcraft: Mists of Pandaria. Jest ona dostępna zarówno dla Przymierza, jak i Hordy, pierwsza (i jak na razie jedyna) rasa z możliwością wyboru strony. Grywalnymi rasami dla pandarenów jest mnich, łowca, mag, kapłan, łotrzyk, szaman oraz wojownik. Jest to pierwsza z ras w World of Warcraft, która nie ma dostępu do prestiżowej klasy rycerza śmierci.

Obszarem startowym dla pandarenów jest Wędrująca Wyspa, wielki żółw pływający po oceanach Azeroth. Pod koniec podróży po wyspie (około 10. poziomu doświadczenia) gracze będą mogli jednorazowo wybrać, do której frakcji (Przymierza lub Hordy) dołączą, co bezpowrotnie wpłynie na dalszą rozgrywkę.

Tło[edytuj | edytuj kod]

Jesteś pandarenem urodzonym i wychowanym na tajemniczej Wędrującej Wyspie. Chociaż wiele twoich braci i sióstr wybiera spokojne życie, w twoich żyłach buzuje żądza przygody. Ostatnimi czasy Wędrująca Wyspa zaczęła niepokojąco dryfować po oceanach Azeroth. W powietrzu można wyczuć wyraźne ochłodzenie, a wyspa ruchem okrężnym kieruje się ku katastrofie. Jako jeden z najbardziej obiecujących uczniów klasztoru Mistrza Shanga musisz zostać zbawcą swego ludu, lecz najpierw musisz ukończyć szkolenie.

Skryci w oparach mitów i legent, rzadko widywani, a jeszcze rzadziej zrozumiani pandareni przez długi czas pozostawali tajemnicą dla pozostałych ras Azeroth. Wspaniała historia narodu pandarenów datowana jest na tysiące lat, na długo przed imperiami ludzi, a nawet przed rozbiciem świata.

Mieszkańcy cudownej i żyznej wyspy niegdyś byli zniewoleni pod żelazną pięścią straszliwej rasy starożytnych wojowników znanych jako mogu. Dzięki uporowi, dyplomacji oraz unikalnemu stylowi walki wręcz pandareni wywołali zakończoną sukcesem rewolucję, która zdetronizowała mogu i stała się zaczątkiem pandareńskiego imperium, które kwitło przez tysiące lat. W mrocznych dniach poprzedzających rozbicie świata, kiedy demony zalały Azeroth i zagroziły jego istnieniu, ostatni Cesarz pandarenów odkrył sposób ochronienia swojego kraju przed zniszczeniem. Dzięki umowie z samym przeznaczeniem otulił krainę nieprzekraczalną barierą mgieł, która przetrwała przez dziesięć tysięcy lat, lecz na skutek tej wymiany Pandaria została nawiedzona...

Żądza wędrówki[edytuj | edytuj kod]

Nieliczni pandareni chcieli zobaczyć, co kryje się za mgłą. Całe pokolenia temu odkrywcy zaczęli się gromadzić na grzbiecie wielkiego żółwia, Shen-zina Su. Wielki żółw pływał po oceanach Azeroth, będąc prawdopodobnie jedynym kontaktem pandarenów z zewnętrznym światem. Wreszcie odkrywcy również utracili kontakt z ojczyzną. Gracze, którzy zdecydują się grać jako pandareni, rozpoczną swą podróż na grzbiecie Shen-zina Su. Gdy wielki żółw jest zagrożony, a cała wędrująca ojczyzna stoi na krawędzi zagłady, gracze muszą przyspieszyć swój trening i rzucić się w wir akcji.

W trakcie tych zadań gracze po raz pierwszy natkną się na Przymierze i Hordę. Zanim skończą swe dzieło, będą musieli dokonać najważniejszego wyboru w swoim życiu: którą z dwóch frakcji wesprą podczas swej podróży przez zniszczony Kataklizmem świat, który znó stoi na krawędzi wojny?

Przyłączenie do Przymierza[edytuj | edytuj kod]

Pandareni, którzy dołączą do Wielkiego Przymierza są szkoleni w ścieżce Tushui, wiodącymi szlachetne życie dzięki medytacji, rygorystycznemu treningowi oraz wartościom moralnym, ponad wszystko stawiającymi sprawiedliwość. Ich reprezentantką jest Aysa Cloudsinger. Frakcja ta to Pandareni Tushui.

Przyłączenie do Hordy[edytuj | edytuj kod]

Pandareni dołączający do Hordy związali się z filozofią Huojin. Jest ona bardziej bezpośrednia niż kontenplacyjna ścieżka Tushui, wyznaje, że brak działania jest największą zbrodnią i że szlachetnym postępkiem jest obrona domów i rodzin bez względu na koszty. Ich emisariuszem jest Ji Firepaw. Frakcja ta to Pandareni Huojin.

Klasy[edytuj | edytuj kod]

Umiejętności rasowe[edytuj | edytuj kod]

Najprawdopodobniej się zmienią. Inner Peace i Quaking Palm prawdopodobnie krótsze w użyciu, niż w obecnej formie.

Cechy rasowe
Epikurejczyk Zwiększa bonus otrzymywany ze zjadanych potraw o 100%.
Smakosz Poziom gotowania podniesiony o 15.
Wewnętrzny Spokój Bonus otrzymywanego doświadczenia w stanie wypoczętym(rested) trwa dwa razy dłużej.
Odbijający Obrażenia otrzymywane przez upadek z wysokości zmniejszone o 50%.
Drgająca dłoń Błyskawiczny cios, ogłuszający przeciwnika na 4 sekundy i przerywający twój atak.