Portal:Community

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Welcome to the community portal

Witamy na portalu społeczności Wowpedia

Możesz nam pomóc budować tą wiki tworząc nowe artykuły lub edytując dotychczas istniejące.

  • Żeby zmieniać (lub dodawać) jakąkolwiek treść musisz być zarejestrowany i zalogowany. Rejestracja trwa dosłownie minutę i można jej dokonać tutaj.
  • Wszelkie pytania, wątpliwości i sugestie można zgłaszać na stronie dyskusji tego artykułu - wystarczy kliknąć tutaj lub link Dyskusja w menu tej strony.

Naruszenie zasad

Przycisk Zgłoś problem widoczny po prawej stronie, w stopce każdego artykułu, służy do raportowania wszelkich naruszeń jakie mogą mieć miejsce na naszej wiki. Może to być przykładowo publikacja materiałów chronionych prawem autorskim lub akty wandalizmu. Jeśli w którymkolwiek artykule zauważysz taką treść to zgłoś to koniecznie korzystając z powyższego linka.

Jak zacząć pisać na wiki?

Kilka luźnych zasad

Pisanie na dowolnej wiki może wydawać się trudne, ale większość osób już po kilku minutach opanowuje podstawy - a gdy już opanujesz podstawy, to cała reszta stanie się dziecinną igraszką. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zbiór artykułów, które pomogą odpowiedzieć na pytanie "o co w tym wszystkim chodzi?".

Lista pomocnych artykułów

  • Pomoc:Spis treści to artykuł zawierający linki do wszystkich dokumentów pomocy na Wowpedia. Koniecznie zajrzyj tutaj, jeśli dopiero zaczynasz pracę na wiki.

Miejsce do testów

Jeśli wydaje ci się, że załapałeś już podstawy i chciałbyś sprawdzić swoje umiejętności w bezpiecznym środowisku, to zapraszamy do brudnopisu - tam możesz do woli sprawdzać najróżniejsze tagi, szablony i wszystko inne co tylko przyjdzie ci do głowy :)

Już wszystko umiesz, ale nie wiesz co pisać?

W porządku - wiesz już JAK pisać, ale czy na pewno wiesz CO? Odpowiedź jest prosta - pisz o czym tylko zechcesz. Możesz dodawać nowe artykuły, lub rozwijać dotychczas istniejące. Jeśli chcesz jednak naprawdę nam pomóc to zajrzyj na te strony:

Pod pierwszym linkiem znajdziesz listę stron, na których brakuje treści i należy je uzupełnić. Drugi link poprowadzi cię do listy artykułów, które jeszcze nie istnieją, ale do których linkują inne artykuły. Strony z tych dwóch list powinny być rozwijane w pierwszej kolejności. Trzeci link prowadzi do artykułów, które zostały oznaczone jako "Stub" (zalążki) - nie ma tam jeszcze żadnej treści i należy ten fakt niezwłocznie naprawić :)

Dyskusja

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości związane z Wowpedia, to możesz z nami porozmawiać na stronie dyskusji portalu społeczności.

Jeśli natomiast chciałbyś porozmawiać na tematy związane z World of Warcraft, to strona dyskusji witryny domowej Wowpedia jest do tego celu idealnym miejscem.

Miejscem rozmów wszystkich redaktorów Wowpedia jest kącik redaktora. Tam wymieniamy się radami, informujemy się nawzajem o prowadzonych pracach i ustalamy plan działania.