Ruins of Loreth'Aran

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Błąd przy generowaniu miniatury: Brak pliku
Ruiny Loreth'Aran.

Ruiny Loreth'Aran to pozostałości starożytnego miasta nocnych elfów, które zostało zniszczone podczas Wielkiego Rozbicia. Znajdują się one w północno-wschodniej części Wyspy Krwawej Mgły i ciągną się dalej aż do Wyspy Jaszczurzej Blizny.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Nocne elfy zamieszkujące miasto były pobłogosławione przez zielone stado smoków i jego królową Yserę. Smoczy Jeźdźcy z Loreth'Aran pędzili do bitwy na grzbiecie potężnych zielonych smoków, lecz również mieszkały wśród elfów. Miasto zostało zniszczone, gdy czarne stado smoków zdradziło swych zielonołuskich braci, atakując niczego nie spodziewających się elfów. Oddział dowodzony przez adiutanta samego Deathwinga, przerażającego Razormawa, spustoszył miasto Loreth'Aran, pogrążając je w chaosie płomienia i śmierci.

Zniszczenia Loreth'Aran dopełnił kataklizm, gdy ocean wystąpił z brzegów, a ziemia się rozpadła, pozostawiając jedynie szczątki ruin rozrzucone na wysepkach, na których niegdyś pyszniło się miasto.

Wyspa Jaszczurzej Blizny jest obecnie upstrzona kośćmi i niespokojnymi duchami wymordowanych zielonych smocząt. Wędruje tu również duch Księcia Toretha, władcy Loreth'Aran. Książę prosi poszukiwaczy przygód o odzyskanie skradzionych smoczych kości, by ułożyć zielone smoczęta na wieczny spoczynek, oraz o zabicie złego cienia Razormawa, którego nienawiść była tak wielka, że przetrwała smierć smoka.

Część ruin Loreth'Aran zamieszkana jest również przez nagi Przeklętej Łuski.