Shadowmoon Valley (Warlords of Draenor)

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
  Stub.png To jest dopiero zalążek artykułu - wymaga gruntownego uzupełnienia i rozbudowania. Jeżeli jesteś w stanie nam pomóc i uzupełnić ten artykuł, to kliknij przycisk Edytuj w menu tej strony i podziel się swoją wiedzą. Pamiętaj, że musisz być zalogowany, aby zmieniać treść na WoWWiki.
Jeśli szukasz krainy w Outland, zobacz Shadowmoon Valley.
AllianceDolina Cienistego Księżyca
Poziomy: 90-92
Poziomy walki zwierzaków: 23 - 25
Shadowmoon WoD preview.jpg
Grafika koncepcyjna
Stolica
Rasy
Ustrój polityczny

Teokracja
Ustrój plemienny

Władcy
Główne osady
Pomniejsze osady
Języki
Wyznania
Przynależność
Lokacja

Południowo-wschodni Draenor

Status PvP

Terytorium sporne (tylko realmy PvP)

Źródła: World of Warcraft: Warlords of Draenor
Okryte całunem wiecznej nocy rozpraszanej jedynie przez blask gwiazd, tętniące życiem idylliczne lasy Doliny Cienistego Księżyca są domem dla majestatycznego draenejskiego grobowca i sanktuarium: Karaboru. Gdy wielu mieszkańców Cienistego Księżyca studiuje proroctwa zawarte w starożytnych karaborskich kamiennych kręgach, spiskowcy o mrocznych ambicjach kryją się w sieci ciemnych podziemnych jaskiń, spoglądając na świątynię z zazdrością.

Dolina Cienistego Księżyca to kraina w południowo-wschodnim Draenorze. Tętniąca życiem dolina otulona jest wieczną nocą, gdzie Blada Dama świeci tak jasno, że nawet za dnia zastąpiła słońce jako główne źródło światła. Jest to jedno z centrów draenejskiej cywilizacji w Draenorze, której sercem jest błogosławiona świątynia w Karaborze. Niedawno Żelazna Horda zaczęła zagrażać miastom draeni dzięki działalności klanu Cienistego Księżyca oraz morskiej kampanii wycelowanej w sam Karabor.

Ekspedycja Przymierza przybywa do doliny zaraz po ukończeniu misji wprowadzającej w Dżungli Tanaan, która kończy się zburzeniem Mrocznego Portalu.

Wprowadzenie[edytuj | edytuj kod]

Dolina Cienistego Księżyca to bardzo zróżnicowana kraina zlokalizowana w południowo-wschodnim Draenorze. Blask dnia nie jest tu wywołany przez draenorskie słońce, lecz większy niż gdzie indziej księżyc oświetla żyzną ziemię i piękne niebo, stąd nazwa krainy. Występują tu niebieskawe rośliny, bezkresne pola i wysokie góry, pośród nich liczne draenejskie osiedla, w tym błogosławiona świątynia Karabor. Dolina zamieszkana jest przez wiele wspaniałych bestii dziewiczego świata, takie jak elekki, promienie pustki i inne.

Na północnym wybrzeżu występuje, podobnie jak w innych regionach Draenoru, grzybowy las znany jako Umbrognisko. Z kolei południowe brzegi krainy omywa Morze Efemeryczne.

W krainie zamieszkuje również orczy klan Cienistego Księżyca pod przywództwem Ner'zhula, który od jakiegoś czasu praktykuje tu swą magią. Orkowie są również prawdopodobnie odpowiedzialni za wzniesienie kamiennych obelisków, które można spotkać w różnych miejscach. Gdy Żelazna Horda rozpoczęła swój marsz przeciw cywilizacji draenei, klan Cienistego Księżyca dołączył do koalicji orczych klanów, by umocnić panowanie ich rasy nad Draenorem, a później innymi światami. Orkowie Cienistego Księżyca są znani z praktykowania zakazanej magii czeluści.

Nie wszyscy orkowie jednak fascynują się tą gałęzią wiedzy. Wygnańcy Cienistego Księżyca oderwali się od swego klanu, pragnąc spokojnego życia i koegzystencji z draenei oraz niedawno przybyłymi siłami Przymierza, nawet jeśli będzie to zmuszało do zabicia dawnych pobratymców, tylko by zapobiec jeszcze większemu rozlewowi krwi.

Geografia[edytuj | edytuj kod]

Mapa i subregiony[edytuj | edytuj kod]

Mapa Doliny Cienistego Księżyca

Lochy[edytuj | edytuj kod]

Nazwa instancji Poziom Wielkość drużyny
Instance portal Shadowmoon Burial Grounds 100 5 player

Krainy przyległe[edytuj | edytuj kod]

Nazwa krainy Frakcja Poziomy Kierunek Dostęp
Talador Alliance 15.pngHorde 15.png 94-96 Północny zachód Pieszo lub trasą lotów
Spires of Arak Alliance 15.pngHorde 15.png 96-98 Zachód Pieszo lub trasą lotów
Tanaan Jungle Alliance 15.pngHorde 15.png 100 Północ Wpław przez Kanał Tanaański

Ważni mieszkańcy[edytuj | edytuj kod]

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Zmiany w aktualizacjach[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]