Stromgarde Keep

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
NeutralFort Stromgarde
Błąd przy generowaniu miniatury: Brak pliku

Ruiny Stromgarde

Typ

Ruiny

Przywódca
Rasy
Powiązania
Lokacja

Południowo-zachodnie Wyżyny Arathiańskie

Status

Aktywny

Fort Stromgarde to zrujnowana stolica Stromgarde, znajdująca się w południowo-zachodnim zakątku Wyżyn Arathiańskich. Miasto zostało podzielone na trzy sektory - jednym włada zbójecki Syndykat, kolejny jest pod kontrolą przede wszystkim ogrów z plemienia Miażdżącej Pięści z pomocą trolli z plemienia Zwiędłej Kory, podczas gdy nad ostatnią pieczę sprawują niedobitki armii Stromgarde, która niegdyś służyła pod księciem Galenem Trollbanem, do czasu jego śmierci.

Błąd przy generowaniu miniatury: Brak pliku
Wewnętrzna forteca miasta

Miecz Trol'kalar, legendarna zguba trolli i dziedzictwo rodu Trollbane'ów, pozostawał ukryty w Krypcie Rodowej Trollbane'ów bronionej przez Księcia Galena do czasu, aż herosi Hordy go zabili, sprofanowali grobowiec i zabrali miecz do Zengu. Ten nakazał im zabrać miecz i użyć go przeciwko trollom w Zul'Gurub. Gdy jednak został sam na chwilę z bronią, został zabity przez ludzi ze Stromgarde, którzy zabrali Trol'kalara i ponownie zapieczętowali w grobowcu, rozdzielając pieczęć zgodnie z poleceniem sukcesorów księcia Galena.

Galen Trollbane został wskrzeszony jako Opuszczony i obecnie pragnie miecza... by użyć go przeciw żywym wrogom Mrocznej Pani.

Syndykat[edytuj | edytuj kod]

Jeden z najwyższych rangą przywódców Syndykatu, Lord Falconcrest, dowodzi działaniami na Wyżynach właśnie z ruin Stromgarde. Stromgardzka armia wyznaczyła cenę za jego głowę i poszukuje pomocy u herosów Przymierza. Prawdopodobnie jego śmierć znacznie zakłóci działalność Syndykatu w regionie.

Zmiany w aktualizacjach[edytuj | edytuj kod]

  • TBC Aktualizacja 2.3.0 (2007-11-13): Wielu mobów Syndykatu straciło swój elitarny status.