Thandol Span

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Błąd przy generowaniu miniatury: Brak pliku
Przęsło Thandola na kartach komiksu
Przęsło Thandola dziś

Przęsło Thandola było jednym z największych projektów inżynierskich, które kiedykolwiek ukończyły krasnoludy. Wzniesione na miejscu dawnych trzech ziemnych mostów dwa kamienne przęsła spięły klify. Przęsło znajduje się w krainie znanej jako Dolina Thandola.

Ten masywny, wzniesiony przez krasnoludy most przerzucono nad naturalnym kanałem dzielącym Lordaeron od Khaz Modan. Przęsło Thandola jest solidne i wielkie, a składa się nań szeroka droga oraz liczne podpory wystające z wody. Siły Plagi naruszyły strukturę mostu podczas Trzeciej Wojny. Wielkie elementy się rozpadły i obecnie leżą poniżej w kanale. Mimo to Przęsło wciąż jest łatwo dostępne i służy jako jedyny szlak lądowy między Lordaeron a południowymi kontynentami.

Mosty były zdolne udźwignąć ciężar całych armii i służyły jako główny trakt między krasnoludami a ludźmi. Potężna konstrukcja została ostatnio poważnie naruszona przez ataki Ciemnego Żelaza. Jeden z dwóch mostów został zniszczony, a oddziały krasnoludów walczą bez wytchnienia, by ocalić od zniszczenia pozostałe przęsło i odzyskać pobliskie miasto Dun Modr.