Thousand Needles

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
NeutralThousand Needles
Poziomy: 25-35
The Great Lift.jpg
Stolica
Populacja

5,000

Ustrój polityczny

plemienny

Władcy
Główne osady
Pomniejsze osady
Lokacja

na południe od Barrens

Tysiąc Igieł to wielki suchy kanion w Południowym Kalimdorze wypełniony wysokimi płaskowyżami. Na wschodzie wąwóz otwiera się na Błyszczące Równiny, słoną nieckę używaną przez goblińskich i gnomich inżynierów do wyścigów. Mimo że jest to kraina relatywnie sucha, posiada ona swoje własne surowe piękno, a wschód słońca oglądany z Posterunku Wolnych Wiatrów lub płaskowyżów wokół Szczytu Mrocznej Chmury może być spektakularny. Błyszczące Równiny i Mirażowy Tor Wyścigowy są również warte zobaczenia ze względu na swoją surrealistyczną atmosferę odosobnienia i samotności.

Mimo że jest to terytorium sporne, to nie ma tutaj zbyt dużo konfliktów między frakcyjnych. Jedynie na Szczycie Mrocznej Chmury można spotkać łotrzyków Przymierza trenujących swoje umiejętności na często zapuszczających się tu członków Hordy. Zdarza się rónież, że Przymierze atakuje Wielką Windę i Posterunek Wolnych Wiatrów. Zaleca się, żeby podróżnicy wędrujący po Błyszczących Równinach oglądali się za siebie od czasu do czasu za siebie, czy nie są śledzeni przez członka wrogiej frakcji.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przed Wielkim Rozbiciem rejon Tysiąca Igieł był rzecznym kanionem, a iglice z piaskowca były rzeźbione przez wodę przez tysiąclecia. Woda płynęła do morza przez duże jezioro na wschodzie, które było zasilane przez podziemne źródła. Następnie przybyły demony i przyniosły całkowite zniszczenie świata. Kanion został wyniesiony wysoko ponad lustro wody, jezioro wyschło i stało się pustą solną róniną, a sam Tysiąc Igieł przemienił się w pustynny, piaszczysty wąwóz. Obecnie Tysiąc Igieł rozciąga się jako kanał łączący Pustkowie na zachodzie z pustynią Tanaris na południu. Dociera również do Feralas. Długi i głęboki kanion stanowi naturalną barierę pomiędzy centralnym i południowym Kalimdorem. Nazwa krainy wzięła się od dziesiątek wielkich, cylindrycznych kolumn z piaskowca, które wyrastają z dna kanionu jako skalisty las. Wiele iglic spięto mostami linowymi, tworząc powietrzną ścieżkę od jednego krańca do drugiego. Na wschodzie Tysiąc Igieł otwiera się na duże, suche jezioro. Wyschnięta sucha równina leży pod poziomem moża. W jej centrum znajduje się słone jezioro, którego zasolenie jest dziesięć razy wyższe niż zasolenie oceanu. Cała kraina jest tak gorąca, sucha i słona, że niewiele istot zdecydowało się tu zamieszkać. Jaszczurki, skorpiony i padlinożerne ptaki nie są jednak niecodziennym widokiem, podobnie jak bandy wojenne centaurów. Na dnie basenu gobliny próbują dokopać się do ropy. Mosty spinające wielkie płaskowyże pozwalają podróżnikom przebyć kanion bez obawy natknięcia się na patrole barbarzyńskich centaurów, które zdominowały dno. Mosty nie są jednak zupełnie bezpieczne, a drapieżne ptaki atakują nieostrożnych wędrowców. Większe ptaki nawet próbowały czasami zerwać mosty. Niewiele jest ciekawych rzeczy w tej krainie, chyba że jesteś pasjonatem soli, piaskowca...lub ropy.

Jałowe kaniony Tysiąca Igieł tradycyjnie były domeną kilku plemion taurenów. Zakładali oni swe osiedla głównie na szczycie wysokich płaskowyżów, by chronić się przed dużymi plemionami centaurów, które niemal wybiły wszystkich taurenów. Obecnie, dzięki pomocy Hordy, taureni walczą o odzyskanie ziem z rąk wrogów, wśród których jest również fanatyczne plemię Ponurego Totemu. Leżące na południowym wschodzie Błyszczące Równiny są miejscem, gdzie wzniesiono słynny na cały świat Mirażowy Tor Wyścigowy, gdzie gnomy i gobliny testują swoje rakietowe bolidy, by ostatecznie rozwiązać zagadkę, która rasa jest bieglejsza w inżynierii.

Podejrzewa się, że wieki temu Tysiąc Igieł był niewielkim wewnętrznym morzem, a może nawet zatoką Wielkiego Morza. To wyjaśnia, skąd tu jest tyle soli i podobnych do igieł płaskowyżów (które mogły niegdyś być wyspami). Przyczyną wyschnięcia może być Rozbicie, które rozerwało starożytny Kalimdor na dwoje. Katastrofa tego formatu mogła bez problemu zmienić zupełnie tutejszy klimat.

Inna teoria głosi, że rzeka biorąca swój początek w Feralas, możliwe, że w Jeziorze Dzikiego Wiatru, płynęła przez region, który stanie się Tysiącem Igieł. Rzeka wymywała ziemię, rzeźbiąc kaniony i tworząc wspaniałe pinakle. Była to żywa, zalesiona kraina. Rzeka kończyła swój bieg w dużym śródlądowym morzu na wschodzie. Następnie nastąpiło Wielkie Rozbicie, które odwróciło bieg rzeki, która, niezasilana, wyschła. Lasy umarły, a żyzna gleba przemieniła się w pomarańczowy pył. Wewnętrzne morze, pozbawione dostępu do wody, wyschło, pozostawiając słoną równinę.

Niektóre nocne elfy z Thalanaaru sądzą, że pewna mroczna magia przemieniła na zawsze tę krainę.

Jak się dostać?[edytuj | edytuj kod]

Alliance 15.png Przymierze

Członkowie Przymierza po raz pierwszy wejdą na Tysiąc Igieł od północy. Mogą oni przypłynąć do Theramore na Pyłowym Bagnisku lub lecieć do Mudsprocket, by dalej biec na zachód na Sawannę, a dalej kierować się na południe ku Wielkiej Windzie i Tysiącowi Igieł; alternatywną trasą jest dostanie się z Ratchet na Sawannie (do którego można dostać się z Booty Bay lub biegnąc na południe z Cienistej Doliny) i kierować się na południe. Trasa z Theramore lub Mudsprocket jest krótsza, lecz dużo bardziej niebezpieczna, gdyż Pyłowe Bagnisko jest obszarem poziomu 35-45.

Horde 15.png Horda

Z Camp Taurajo na Sawannie kieruj się ku Wielkiej Windzie na granicy Tysiąca Igieł.

Geografia[edytuj | edytuj kod]

W Tysiącu Igieł nie ma żadnych lochów, obszarów rajdowych, mikro lochów ani pól bitewnych. Jedyną trasą lotów jest przynależący do Hordy Posterunek Wolnych Wiatrów; jednakże Thalanaar, obóz Przymierza, w którym znajduje się punkt podróży, jest na graniczy Tysiąca Igieł i Feralas.

Mapa i subregiony[edytuj | edytuj kod]

WorldMap-ThousandNeedles.jpg

Camp E'thokDarkcloud PinnacleFreewind PostThe Great Lift
HighperchIronstone CampMirage RacewayRoguefeather Den
Rustmaul Dig SiteThe Screeching CanyonThe Shimmering FlatsSplithoof Crag
Splithoof HoldTahonda RuinsThe Weathered NookWeazel's Crater
Whitereach PostWindbreak Canyon

Punkty podróży[edytuj | edytuj kod]

Horde 15.png Trasy lotów z Freewind Post[edytuj | edytuj kod]

Obszary przyległe[edytuj | edytuj kod]

Nazwa obszaru Frakcja Poziomy Kierunek Dostęp
Barrens Horde 15.png 10-28 Północ Windą na północy lub trasą lotu Hordy z Freewind Post do Camp Taurajo lub Crossroads
Feralas Neutral 15.gif 40-50 Zachód Piechotą lub trasą lotu Hordy z Freewind Post do Camp Mojache
Tanaris Neutral 15.gif 40-50 Południowy wschód Piechotą lub trasą lotów Hordy z Freewind Post do Gadgetzan

Ważniejsze postacie[edytuj | edytuj kod]

Tysiąc Igieł jest domem kilku wartych wspomnienia postaci. W Posterunku Wolnych Wiatrów Obserwator Klifów Longhorn szuka pomocy w walce przeciwko klanowi Ponurego Totemu. W Wietrznym Zakątku Dorn Plainstalker naucza członków Hordy o Wierze, Odporności i Sile. Natomiast na na Mirażowym Torze Wyścigowym Kravel Koalbeard wysyła dzielnych poszukiwaczy przygód w świat w poszukiwaniu przedmiotów, które pozwolą mu wygrać zakłady w wyścigach między goblinami a gnomami.

Surowce[edytuj | edytuj kod]

Dzikie stworzenia[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Nie ma możliwości ścigania się na Mirażowym Torze Wyścigowym.
  • Na Błyszczących Równinach pojawia się dziwnie wysoka częstość pojawiania się niebieskich przedmiotów poziomu 20-27, mimo że współczynnik ich pojawiania nie przekracza 5%.