Thunderfury, Blessed Blade of the Windseeker

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Gniew Grzmotu, Błogosławione Ostrze Poszukiwacza Wiatru to legendarny miecz, będący niegdyś własnością Thunderaana, Księcia Powietrza. Ekwipując miecz, gracz zostaje nagrodzony Feat of Strength [Thunderfury, Blessed Blade of the Windseeker].

Tło[edytuj | edytuj kod]

Thunderfury, Blessed Blade of the Windseeker.JPG

Ragnaros Pan Ognia i jego pułkownicy, Garr i Baron Geddon, pokonali Thunderaana, Księcia Powietrza, podczas wojny poprzedzającej Pierwszą Erę Stworzenia. Ragnaros nie był w stanie całkowicie zniszczyć esencji Thunderaana, więc zmusił tą pozostałą cząstkę do wniknięcia do talizmanu, który następnie roztrzaskał. Dał on dwie połowy swoim adiutantom. Minęły wieki, a dwie części talizmanu nieznanym sposobem spotkały się w rękach Wysokiego Dowódcy Demitriana, wyznawcy Thunderaana. Ten połączył na nowo talizman, lecz nie był w stanie uwolnić swego mistrza. Zamiast tego zrobił to, co mógł: Stworzył miecz, by służył jako pojemnik na esencję jego mistrza.

Gniew Grzmotu to okrutne ostrze, wykute z elementium i zawierające trzaskające elektryczne jądro, które prawdopodobnie jest wszystkim, co pozostało z księcia Thunderaana. Głownia jest niecodziennie długa, oprawione w skórę czarnego smoka oraz nabijana ćwiekami ze smoczej kości.

Źródło[edytuj | edytuj kod]

Błąd przy generowaniu miniatury: Brak pliku
Łotrzyca dzierżąca Gniew Grzmotu

Gniew Grzmotu, Błogosławione Ostrze Poszukiwacza Wiatru stanowi nagrodę za wykonanie zadania Rise, Thunderfury!. Jest to zwieńczenie stanowiącego nie lada wyzwanie, długiego ciągu zadań.

Ciąg zadań rozpoczyna się zdobyciem lewej lub prawej części przedmiotu [Bindings of the Windseeker], który można zdobyć pokonując Barona Geddona lub Garra w Stopionym Rdzeniu. Po zdobyciu którejś z części należy udać się do Silithus, by porozmawiać z Wysokim Dowódcą Demitrianem. Ten wręczy graczowi [Vessel of Rebirth], który rozpocznie ciąg zadań.

Następne zadanie wymaga dostarczenia Demitrianowi:

Kończąc zadanie należy przyprowadzić ze sobą cały rajd, gdyż po wręczeniu wymaganych przedmiotów Demitrian przyzwie Thunderaana, który niezwłocznie zaatakuje gracza. Po pokonaniu zdobędzie się [Dormant Wind Kissed Blade]. Należy dostarczyć ten przedmiot do Demitriana, a ten w zamian stworzy Gniew Burzy.

Zmiany w aktualizacjach[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]