Tirisfal Glades

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
HordeTirisfal Glades
Poziomy: 1 - 10
Poziomy walki zwierzaków: 1 - 2
Tirisfal-zeppelintower.jpg
Stolica
Rasy
Ustrój polityczny

Monarchia

Władcy
Główne osady
Pomniejsze osady
Przynależność
Lokacja

północne wybrzeże Lordaeron

Na północnym wybrzeżu Lordaeron leżą Polany Tirisfal, dom Opuszczonych, sług Królowej Banshee Sylvanas Windrunner. Porośnięte lasami wzgórza wciąż cierpią od klątwy plagi Króla Lisza. Niebo nad Tirisfal jest wiecznie ponure i lśni upiorną zielenią, a drzewa i inne rośliny desperacko walczą w ostatnich chwilach swego życia.

Mimo skażenia i melancholii, Tirisfal zachowało wiele ze swego dawnego uroku, głównie w takich obszarach jak kamienne Północne Wybrzeże, wieś Brill czy ponura atmosfera zrujnowanych Młynów Agamanda.

Polany Tirisfal nie są domem tylko dla Opuszczonych, lecz również dla ich przeciwników. Szkarłatna Krucjata posiada kilka przyczółków pośród drzew, w tym ośrodek ich wiary w Szkarłatnym Klasztorze. Sprzymierzeńczy Plagi również tutaj przebywają, plugawiąc swoją obecnością opuszczone farmy i zrujnowane młyny.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Polany Tirisfal były niegdyś spokojną doliną na północ od stolicy Lordaeron. Przez wieki były one symbolem potęgi i siedzibą Strażników Tirisfal, którzy potajemnie toczyli wojnę z ciemnością. Pod rządami króla Terenasa Tirisfal stało się krainą spokojnych farm i małych miasteczek, a ludzie żyli tutaj w szczęściu przez całe pokolenia. Niestety, była to jedna z pierwszych krain, które upadły pod ciosami nieumarłych żołdaków Arthasa po tym, jak zniszczył on stolicę, a mieszkańcy zostali wymordowani i wskrzeszeni jako niewolnicy Króla Lisza. Krótko po zakończeniu Trzeciej Wojny Król Lisz zaczął tracić swą moc dzięki zaklęciu rzuconemu przez Illidana Stormrage. Dzięki temu licznym nieumarłym udało się zrzucić jarzmo i przekształcić się w Opuszczonych. Rebeliantom udało się przejąć kontrolę nad krainą i przemienić ją w swoją ojczystą domenę. Jednakże nawet po tym, jak Opuszczeni przejęli władzę, ziemie Tirisfal są dalekie od nazwania ich spokojnymi. Po ziemi wciąż chodzą złowrogie mutanty, bezrozumni wojownicy Króla Lisza oraz członkowie Szkarłatnej Krucjaty, którzy regularnie atakują z ich bazy w Szkarłatnym Klasztorze.

Geografia[edytuj | edytuj kod]

Wieloskrzydłowa instancja Scarlet Monastery znajduje się na północnym wschodzie krainy. Poza nią nie ma tutaj żadnych innych lochów ani pól bitewnych.

Zachodnia część Tirisfal jest niedostępna dla graczy. Istnieje ścieżka wiodąca koło jeziora na północnym zachodzie, nieopodal Farmy Sollidena, która jednak obecnie jest zablokowana przez duże kamienie. Możliwe jest dostanie się tam dzięki odrobinie wspinaczki na północy, jednak obszar ten jest niemal zupełnie pusty.

Mapa i subregiony[edytuj | edytuj kod]

WorldMap-Tirisfal.jpg

Agamand Mills (Agamand Family Crypt) · Balnir Farmstead · Brightwater Lake (Gunther's Retreat) · Brill · The Bulwark · Calston Estate · Cold Hearth Manor · Crusader Outpost · Deathknell (The Deathknell Graves · Night Web's Hollow · Rotbrain Encampment · Shadow Grave) · Death's Watch Waystation · Faol's Rest · Garren's Haunt · Nightmare Vale · The North Coast · Ruins of Lordaeron · Scarlet Monastery (The Grand Vestibule · Terrace of Repose · Whispering Gardens) · Scarlet Palisade (Crusader's Outpost) · Scarlet Watchtower · Scarlet Watch Post · Solliden Farmstead · Stillwater Pond · Undercity · Venomweb Vale (Scarlet Encampment) · Whispering Forest · Whispering Shore

Instancje[edytuj | edytuj kod]

Polany Tirisfal nocą
Nazwa instancji Poziomy Wielkość grupy Przybliżony czas przejścia
Scarlet Monastery 29-45 5-osobowa Nieznany

Punkty podróży[edytuj | edytuj kod]

Zeppeliny z Brill[edytuj | edytuj kod]

Horde 15.png Trasy lotów z Undercity[edytuj | edytuj kod]

Horde 15.png Trasy lotów z Brill[edytuj | edytuj kod]
Horde 15.png Trasy lotów z The Bulwark[edytuj | edytuj kod]

Zachodnie polany Tirisfal[edytuj | edytuj kod]

Changetd.jpg

Na zachód od Deathknell jest pusty obszar otoczony górami. Przez długi czas nie można było się tam dostać. W World of Warcraft: Cataclysm, teren otrzymał małe jezioro oraz kilka drzew jak również interesujący kręg białych grzybów. Południowa połowa tego obszaru nazwana jest Szepczącym Lasem.

Obszary przyległe[edytuj | edytuj kod]

Nazwa obszaru Frakcja Poziomy Kierunek Dostęp
Silverpine Forest Horde 15.png 10-20 Południe Piechotą lub lotem z Undercity do Sepulcher
Western Plaguelands Horde 15.png Alliance 15.png 35-40 Wschód Tylko piechotą
Eversong Woods TBC Horde 15.png 1-10 Daleko na północnym wschodzie Dzięki Orb of Translocation zlokalizowanemu w Ruins of Lordaeron

Ważniejsze postacie[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Lista NPCów w Tirisfal Glades

Polany Tirisfal są domem dla kilu ważniejszych Opuszczonych. Z bazy w Deathknell Egzekutor Aren wysyła obiecujących młodych Opuszczonych dalej w świat. W Brill Egzekutor Zygand prowadzi działania mające na celu wyplenienie z krainy Szkarłatnej Krucjaty, natomiast w Bulwark Wysoki Egzekutor Derrington poszukuje pomocy w walce z Plagą, która zadomowiła się na Ziemiach Plagi.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: zadania w Tirisfal Glades

Surowce[edytuj | edytuj kod]

Masowe groby

Dzikie stworzenia[edytuj | edytuj kod]

Dolina Trującej Sieci

Dodatkowe informacje[edytuj | edytuj kod]

  • Tirisfal ma jedną z najwyższych różnic poziomów w stosunku do krain przyległych. Zachodnie Ziemie Plagi są wyższe o 25 poziomów (poziom 35 w stosunku do 10 na Tirisfal, natomiast Wyjący Fiord jest wyższy o 58 poziomów (poziom 68).