Tuskarr

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tuskarr
Klasyfikacja

Humanoid

Frakcja/Przynależność
Klasy postaci
Stolica rasowa
Przywódcy rasowi
Rasowy wierzchowiec
Ojczyzna
Środowisko

Chłodne krainy

Obszar(y)
Główny język
Drugi język
Organizacje

Samotnicy, pary, grupy łowieckie, rodziny lub drużyny wojenne

Charakter

Przeważnie neutralni dobrzy

Źródła: Dark Factions, str. 207 - 208
Manual of Monsters, str. 104

Tuskarzy to spokojna, humanoidalna rasa korzystająca z dobrodziejstw oceanów. Ich wioski tętnią życiem. Ślub może nadejść dopiero gdy mężczyzna będzie mógł wspierać kobietę i gdy ona osiągnie dojrzałość płciową. Te stworzenia pragną spokoju, dlatego więc chcą być neutralne.

Mieszkają głównie na wybrzeżach Northrend. Tam mają dostęp do wody, gdzie mogą łowić ryby do zjedzenia. Idąc wybrzeżem można napotkać się na kilka wiosek tuskarrów.

Wojna[edytuj | edytuj kod]

Tuskarzy prowadzą wojny z lodowymi trollami oraz nerubianami. Główną bronią tuskarrów są włócznia i sieć. Są oni spokojną rasą, choć organizują ataki na swoich wrogów by zapewnić mieszkańcom terytorium bezpiczeństwo. Tuskarzy są bardzo dobrze zorganizowani i każdy z nich ma obowiązek obrony swojej rodziny i całej osady. Ze względu na ich uzależnienie od rybołówstwa każdy młody tuskarr jest szkolony do używania włóczni i sieci. Wojownicy patrolują teren wioski i w razie potrzeby ostrzegają innych o zagrożeniu. Oddziały tuskarrów składają się najczęściej od 6 do 8 członków. Wojownicy są lojalni wobec siebie. Łączy ich to, że z reguły są braćmi (rodziną). Kierownictwo nad oddziałem jest podzielone nad 2-3 osobników. Czasami skład obejmuje kilku specjalistów. Najczęściej specjalistą jest miotacz sieci, czyli doświadczony w walce rybak rzucający sieć na wroga, która go unieruchamia. Czasami można spotkać w drużynie jednego lub dwóch miotaczy włóczni, czyli wojowników miotających oszczepami we wroga i zapewniający osłonowy ogień dla członków grupy. Oddziały zawierają także szamanów, którzy rzucają czary na przeciwnika lub leczą swoich. Najczęściej spotkani tuskarzy są wojownikami i łowcami.

Szamani[edytuj | edytuj kod]

Szamani tuskarrów wpływają na wydarzenia takie jak: pogoda, żywność lub choroby. Szaman może uleczać rannych, rzucać zaklęcia, a nawet rozmawiać z duchami krewnych chorego. 

Życie rodzinne[edytuj | edytuj kod]

Tuskarzy, jak inne myślące rasy, zakładają i dbają o swoje rodziny. Mają tendencję do zżywania się z innymi. Każda rodzina ma swojego przywódcę, choć cała rodzina ponosi odpowiedzialność za czyny któregoś z jej członków.

Gdy tuskarr znajdzie sobie żonę, ma ona obowiązek uszycia mu koszuli. Mąż otrzymuje nową koszulę za każdym razem, gdy urodzi się dziecko lub zostanie przywódcą rodziny. Gdy zmarły tuskarr jest chowany ma na sobie najnowszą koszulę. 

Łowiectwo[edytuj | edytuj kod]

Każdy chce być dobrym rybakiem. Łowienie ryb jest podstawą ich życia. Sukces w połowach jest oznaką prawego życia, a porażka jest oznaką nieładu.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Trochę przypominają morsa. Są niskiego wzrostu. Mają dwa długie kły. Ich futro jest krótkie i najczęściej brązowe. Nad kłami mają wąsy. Noszą oni ubrania zrobione ze skór.

Język[edytuj | edytuj kod]

Posługują się swoim własnym językiem oraz językiem wspólnym.

Religia[edytuj | edytuj kod]

  Blizz construction sign.png Ten artykuł wymaga uzupełnienia. Jeżeli jesteś w stanie nam pomóc i dodać brakujące informacje, to kliknij przycisk Edytuj w menu tej strony i podziel się swoją wiedzą. Pamiętaj, że musisz być zalogowany, aby zmieniać treść na WoWWiki.


Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • W podziemiach Dalaranu można znaleźć mikstury które mają 33,3% szans zamiany postaci w tuskarra.
  • Istnieje zadanie, w którym trzeba ożywiać zmarłych tuskarrów. W pobliżu ich ciał kręcą się olbrzymy, co dowodzi ich złych stosunków z gigantami.