Unique

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Przykład unikalnego przemiotu.

Niektóre przedmioty w grze oznaczone są jako unikalne. Możesz posiadać tylko jedną sztukę przedmiotu unikalnego w swoim inwentarzu, włączając w to przedmioty znajdujące się w twoim banku. Nawet jeśli masz możliwość zdobycia kolejnej sztuki danego przedmiotu, nie będziesz w stanie tego zrobić. Na przykład, jeśli z zabitego potwora wypadnie unikalny przedmiot, który już posiadasz, nie będziesz w stanie go podnieść. Jeśli tego potwora można oskórować, nie będziesz w stanie tego zrobić.

Jest możliwe otrzymać drugi unikalny przedmiot pocztą, ale dopóki posiada się oryginał, nie można z listu wyciągnąć drugiego. Żeby usunąć taki przedmiot z poczty, należy sprzedać kupcowi ten, który się posiada i odebrać drugi przedmiot z listu. Następnie pozbyć się go (np. wysyłając pocztą do innej postaci) i wykorzystać opcję "buyback", żeby odkupić pierwotny przedmiot.

Niektóre przedmioty mają określenie "unique (X)", możesz wtedy posiadać X sztuk danego przedmiotu. Przykładowo, jeśli masz 5 sztuk przedmiotu o wartości "Unique (5)", nie możesz zdobyć więcej sztuk.

Unikalny ekwipunek[edytuj | edytuj kod]

Jeśli dany przedmiot określony jest jako unique-equipped, oznacza to, że możesz założyć na swoją postać tylko jeden taki przedmiot w danym momencie, ale możesz posiadać ich więcej w swoim inwentarzu. Ma to zapobiegać zbyt dużemu ulepszeniu postaci, ale umożliwia handel takimi przedmiotami. Dotyczy to głównie pierścieni i ozdób (trinket), szczególnie epickich, żeby uniemożliwić założenie dwóch takich przedmiotów, ale wciąż pozwolić na zdobywanie takich przedmiotów na sprzedaż lub odklinanie.