We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Valley of Heroes

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dolina Bohaterów

Dolina Bohaterów leży bezpośrednio za główną bramą Stormwind. Kamienny most przecinający poprzeczną fosę jest pierwszym widokiem, jaki zobaczą przybywający do Stormwind. Pięknie wyrzeźbiona dolina lezy na południe od miasta i wielu gości musi ją przekroczyć, aby dostać się do Stormwind (inną drogą jest Tramwaj podziemny z Ironforge. Posągi bohaterów Przymierza strzegą obu brzegów mostu, witając gości i niosąc niewypowiedziane ostrzeżenie. Są to dowódcy Ekspedycji Przymierza, która przekroczyła Mroczny Portal, by podążyć do Draenoru i zapieczętować magiczne przejście od tamtej strony. Po lewej stoi Kurdran Wildhammer, Than Szczytu Aerie wraz z Arcymagiem Khadgarem z Kirin Tor; po prawej Dowódca Armii Danath Trollbane stoi wraz z Kapitanem Polowym Allerią Windrunner; na końcu drogi, w miejscu, gdzie rozszczepia się ona by wejść do właściwego Stormwind, stoi Generał Turalyon, dowódca wojskowy ekspedycji.

Dolina ma również znaczenie z innego powodu. Pod pomnikiem Turalyona stoi Generał Marcus Jonathan. Poniżej lewego brzegu mostu stoi paladyn, Major Mattingly, a na prawym brzegu mozna spotkać Marszałka Polowego Afrasiabiego. Na małym półwyspie w dolinie stoi Dalekowzroczny Umbrua, Draenei, nauczyciel szamanów.

Aby dostać się do Doliny Bohaterów wystarczy iść na południowy wschód od Dzielnicy Handlowej. Idąc dale na południowy wschód wyjdzie się z miasta do Lasu Elwynn.

Posągi bohaterów Przymierza[edytuj | edytuj kod]

Kapitan Polowy Alleria Windrunner[edytuj | edytuj kod]

Znany łowca trolli z Quel'Thalas. Prowadziła zwiadowców Ekspedycji Przymierza, która przekoryczyła Mroczny Portal do orczej ojczyzny, Draenoru. Prawdopodobnie martwa.

"Twoje serce leciało wraz z każdą strzałą, którą wypuściłaś z łuku, siostro. Byłaś pierwszą w naszym Zakonie. Byłaś też najukochańszą spośród nas". -- Sylvanas Windrunner - Generał Polowy Quel'Thalas

Arcymag Khadgar z Kirin Tor[edytuj | edytuj kod]

Dawny uczeń Medivha. Najwyższy Dowódca Ekspedycji Przymierza, która pomaszerowała do orczej ojczyzny, Draenoru. Obecnie wiadomo, że żyje i mieszka w Shattrath w Outland.

"Nikt nigdy tak beziteresownie nie podążył ku mrocznemu sercu magii i wojny. Życzymy ci dobrze, niezłomny wędrowcze. Gdziekolwiek jesteś." -- Antonidas, Arcymag Dalaranu

Kurdran Wildhammer[edytuj | edytuj kod]

Znany łowca smoków. Mistrz Gryfów ze Szczytu Aerie. Dowódca dywizji Jeźdźców Gryfów, która wraz z Ekspedycją Przymierza pomaszerowała do orczej ojczyzny, Draenoru. Obecnie wiadomo, że żyje i mieszka w Fortecy Dzikiego Młota w Dolinie Cienistego Księżyca.

"Usłyszymy jeszcze krzyk Sky'Ree pośród wiatru. Usłyszymy twój młot miotający pioruny pośród górskich szczytów. Pędź bez wytchnienia ku przeznaczeniu, bracie. Miejsce między przodkami na ciebie czeka." -- Falstad Wildhammer, Pan na Szczycie Aerie

Danath Trollbane[edytuj | edytuj kod]

Dowódca sił Stromgarde. Taktyk generała Turalyona. Dowódca Armii Ekspedycji Przymierza, która pomaszerowała do orczej ojczyzny, Draenoru. Obecnie wiadomo, że żyje i mieszka w bazie wojskowej Honor Hold w Outland.

"Celebrujemy twoją pamięć, bratanku, i twoje poświęcenie. Od czasu założenia naszego wspaniałego imperium droga do chwały spływała krwią bohaterów." -- Thoras Trollbane, Pan Stromgarde.

Generał Turalyon[edytuj | edytuj kod]

Dawny pułkowini Lorda Anduina Lothara, rycerz Srebrnej Dłoni. Wysoki Dowódca Ekspedycji Przymierza, która pomaszerowała do orczej ojczyzny, Draenoru. Prawdopodobnie martwy.

"Esarus thar no Darador - Przez krew i honor służymy."

"Byłeś prawicą sprawiedliwości i cnoty, stary przyjacielu. Twoje imię będzie wysławiane w naszych szaregach po kres czasu." -- Lord Uther Przynoszący Światło - Rycerz Srebrnej Dłoni