Please take a moment to fill out this survey on your gaming habits!

Vault of Lights

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Krypta Świateł

Krypta Świateł jest częścią Exodaru, w której przebywają liczni nauczyciele, jak również jest ulubionym miejscem Proroka Velena. Holograficzne muzeum prezentujące okazy sprzymierzeńców Płonącego Legionu zajmuje większą część komnaty i służy prawdopodobnie szkoleniu kolejnych pokoleń. Grupy zwiedzających regularnie oglądają wyświetlane postacie.

W Krypcie znajdują się: Sanktuarium Windykatorów (gdzie przebywają nauczyciele paladynów), Komnata Mistyków (gdzie przebywają nauczyciele magów oraz portali oraz handlarze różdżkami i reagentami) oraz Sanktuarium Anchorytów (gdzie przebywają nauczyciele kapłanów). Na szczycie schodów, na platformie, przebywają mistrzowie wojenni i Prorok Velen.

Kryptę wyróżnia centralna część, która wygląda jak zestaw fioletowych hologramów różnych wrogów. W rzeczywistości jest to muzeum bądź baza danych taktycznych informacji dotyczących licznych jednostek Płonącego Legionu. Warto zauważyć, że draenei podróżują w grupach od jednego hologramu do następnego. Gdy grupa zbliża się do emitera hologramu, wygłasza on pewne fakty na temat prezentowanej jednostki, jej imię, gatunek, przynależność i funkcję. A niewielkim narożnym domu przebywają nauczyciele zielarstwa i alchemii, a spiralny, przezroczysty pasaż prowadzi do drugiego wejścia do Exodaru, wychodzącego na Koję Valaara