War of the Spider

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wcześniej: Druga Wojna, Inwazja na Draenor
Następna: Trzecia Wojna
Wojna Pająka
Miejsce: Northrend
Efekt: Zwycięstwo Plagi, polegli Nerubianie wcieleni w szeregi nieumarłych.
Uczestnicy

Królestwo Azjol-Nerub

Dowódcy

Król Lisz Ner'zhul

Wojna Pająka była konfliktem toczonym między straszliwą armią nieumarłych Króla Lisza a nerubiańskim królestwem Azjol-Nerub w Northrend.

Wojna rozpoczęła się, gdy władcy pająków wysłali swoje elitarne oddziały do ataku na Lodową Koronę. Nerubianie byli niewrażliwi na Plagę Nieumierania Króla Lisza i potęgę mentalnej dominacji, więc we wcześniejszych latach zwycięsko toczyli wojnę przy użyciu taktyki partyzanckiej, której Ner'zhul nie mógł się efektywnie przeciwstawić. Po dziesięciu latach walk Ner'zhul i upiorni władcy zwyciężyli przez najazd na ich podziemną stolicę Azjol-Nerub przy pomocy niezliczonej masy nieumarłych i sprytnych Nathrezim, niszcząc krypty i tunele pajęczego imperium.

Według Kilixa Wyjaśniającego Nerubianie spotkali wrogo nastawionych Beztwarzowych w sercu swego imperium i zostali zniszczeni przez dwóch wrogów Plagi i Yogg-Sarona.

Zwłoki Nerubian nie były odporne na wskrzeszenie, więc po walce Król Lisz wcielił nerubiańskich biesów podziemi i władców krypty w swoje szeregi i przyjął nerubiański styl architektoniczny jako swój włascny. Wśród wskrzeszonych był dawny pan Nerubian Anub'arak, który wyruszył by pomóc Arthasowi Menethilowi w rajdzie by obronić Lodową Koronę i ostatecznie scalić się ze zniewolonym Ner'zhulem, by stać się obecnym Królem Liszem.

Dla książki występującej w grze i sekcji Historii Warcrafta opisującej oficjalną wersję wydarzeń, zobacz artykuł War of the Spider (History of Warcraft).