Winterspring

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
NeutralWinterspring
Poziomy: 55-60
Winterspring.jpg
Stolica

Everlook (3,000)

Populacja

6,500

Rasy

Night elfNight elf Nocne elfy (2,600)
GoblinGoblin Gobliny (1,625)
Blue dragonflight Niebieskie smoki (650)
Inni (975)

Główne osady
Pomniejsze osady
Lokacja

Północno-wschodni Kalimdor

Zimowiosna (znana również jako Dolina Zimowiosny lub Polana Zimowiosny) to dolina znajdująca się w północno-wschodnim Kalimdorze, na wschód od Spaczonego Lasu i Hyjal oraz na północ od Azshary. Jest to chłodna kraina wiecznie pokryta śniegiem, w której znajduje się goblińskie miasto Everlook, siedziby nocnych elfów oraz tereny należące do niebieskiego stada smoków. Po pięknych pagórkach wędrują liczne dzikie stworzenia. Jednakże południową część regionu zupełnie opanowały demony.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Tysiące lat temu ta dolina u stóp Góry Hyjal służyła jako miejsce, gdzie nocne elfy na nowo rozpoczęły swoje życie po Wielkim Rozbiciu. Kraina niemal wiecznej zimy stała się areną walki pomiędzy podstępnymi niebieskimi smokami a przerażającymi szablami mrozu.

Podczas wydarzeń Trzeciej Wojny, kraina ta była w rzadkim okresie wiosny lub lata, kiedy nigdzie nie było widać śniegu.

Jak się dostać?[edytuj | edytuj kod]

Do Zimowiosny można się dostać przez Ostoję Drewnianej Paszczy. By tutaj dotrzeć, przekrocz wejście w północno-wschodnim krańcu Spaczonego Lasu i gdy dotrzesz do mostu, idź prosto. By przebywający tam furbolgowie z plemienia Drewnianej Paszczy cię nie atakowały, musisz mieć u nich co najmniej nieprzyjazną reputację. W Spaczonym Lesie jest kilka zadań, które mogą pomóc w podniesieniu reputacji.

Geografia[edytuj | edytuj kod]

Dolina Zimowiosny leży ponad Księżycową Polaną i jest ostatnim etapem podróży na Szczyt Hyjal. Jest to chłodne królestwo zimy, cały czas przykryte śniegiem i mrozem. Dzięki położeniu ponad chmurami, powietrze tu jest mroźne i czyste, a słońce świeci ostrym światłem, gdy nie sypie śnieg. Drzewa Zimowiosny zostały powykrzywiane w dziwne pozycje podczas wielkiej Bitwy o Górę Hyjal. Pokazuje się tutaj wiele korzeni Drzewa Świata, tworząc wielkie łuki nad drogami. To niegdyś opuszczone i spokojne miejsce jest areną konfliktu między smoczym czarodziejem Cobaltannem a nocnymi elfami, które próbują wykurzyć smoki z podnóży Góry Hyjal. Zimowe koty, niedźwiedzie i inne dzikie stworzenia pojawiają się tutaj, jednak nie często ze względu na nieprzyjazny klimat.

Zarówno Kartel Parowych Wyłudzaczy, jak i nocne elfy założyli swoje bazy w regionie. Nie ma tutaj żadnych instancji ani pól bitewnych, jednak występuje kilka mikro lochów.

Mapa i subregiony[edytuj | edytuj kod]

WorldMap-Winterspring.jpg
Darkwhisper GorgeDun MandarrEverlookFrostfire Hot Springs
Frostsaber RockFrostwhisper GorgeThe Hidden GroveIce Thistle Hills
Lake Kel'TherilMazthorilMoon Horror DenOwl Wing Thicket
The Ruins of Kel'TherilStarfall VillageTimbermaw HoldTimbermaw Post
Winterfall Village

Obszary elitarne[edytuj | edytuj kod]

Punkty podróży[edytuj | edytuj kod]

Neutral 15.gif Trasy lotów z Everlook[edytuj | edytuj kod]

Obszary przyległe[edytuj | edytuj kod]

Nazwa obszaru Frakcja Poziomy Kierunek Dostęp
Felwood Neutral 15.gif 48-55 Zachód Pieszo przez Timbermaw Hold lub lecąc z Everlook do Bloodvenom Post lub Talonbranch Glade
Azshara Neutral 15.gif 45-55 Południowy wschód Skacząc z niewielkiego obozu na zachód od Frostwhisper Gorge (lewitacja bardzo zalecana) lub lecąc z Everlook do Talrendis Point
Moonglade Neutral 15.gif 10-70 Północny zachód Pieszo przez Timbermaw Hold lub lecąc z Everlook do Shrine of Remulos
Hyjal Neutral 15.gif Nieznane Południowy zachód Piechotą (niedostępne)

Ważne postacie[edytuj | edytuj kod]

Zimowiosna jest domem dla kilku wartych wspomnienia postaci. w Gorących Źródłach Mroźnego Ognia Donova Snowden próbuje znaleźć przyczynę skażenia lokalnych furbolgów. Na Skale Szabli Mrozu Rivern Frostwind poszukuje pomocy w zapewnieniu jedzenia i bezpieczeństwa dla swoich zwierząt w zamian za tajemnice, jak je tresować. Natomiast wysoko ponad Mazthoril pani Haleh wysyła odważnych podróżników głęboko do leża czarnego stada smoków w poszukiwaniu smoczych artefaktów.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Zadania w Zimowiośnie

Surowce[edytuj | edytuj kod]

Dzikie stworzenia[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Wąwóz Mrocznych Szeptów zajmuje znaczną część regionu. W nim mieszkają liczne elitarne demony i znajduje się tam wyłączone z użytku wejście do Hyjal.