Wowpedia:Strona główna

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Witaj na Wowpedia
Liczba artykułów: 3576

Aktualności World of Warcraft [edit]

13/14 sierpnia 2018 – Bitwa o Azeroth
Śiódmy dodatek do World of Warcraft wystartował na całym świecie o tej samej porze, o północy czasu środkowoeuropejskiego (o północy w Polsce). Udaj się do Kul Tiras i Zandalar - wojna się rozpoczęła!
24 lipca 2018 – Światowe wydarzenie Wojna Cierni
Ograniczone w czasie wydarzenie Wojna Cierni wystartowało! Przygotuj się na 31 lipca!
17 lpca 2018 – Aktualizacja 8.0 już dostępna
Aktualizacja przygotowująca do wydania Bitwy o Azeroth została wydana! W przygotowaniu do nowego dodatku wprowadzono nowe systemy i zmiany w klasach, w tym tryb wojny i system społecznościowy. Zapoznaj się z Płonącym Teldrassil i Bitwą o Lordaeron!
24 kwietnia 2018 – Wersja beta Bitwy o Azeroth wydana
Wersja beta Bitwy o Azeroth jest już dostępna! Postacie z wersji alpha zostały usunięte, a kopie obecnych postaci zostaną udostępnione w najbliższych tygodniach. Planowane jest wysłanie wkrótce wielu nowych zaproszeń do testów.
9 kwietnia 2018 – Poznaliśmy datę BlizzCon 2018
BlizzConu 2018 będzie miał miejsce 2-3 października 2018! Sprzedaż biletów rozpocznie się 9 maja o godzinie 19 oraz 12 maja o godzinie 10.

Promowany artykuł

Dragons.JPG

Smoki są potężnymi, latającymi, jaszczuro-podobnymi stworami. Większość smoków posiada swego rodzaju magiczną moc, są również niezwykle inteligentne.

Smoki były jednymi z pierwszych inteligentnych form życia w Azeroth. Nie wiadomo dokładnie czy to Tytani je stworzyli, czy wyewoluowały przed ich przybyciem. Kiedyś liczba smoków była przeogromna, ale dziś w Azeroth zostało ich niewiele. Pierwotnie istniało wiele różnych stad smoków o wielu kolorach łusek. Jednak najbardziej wpływowe okazały się Czerwone, Zielone, Brązowe, Czarne i Błękitne, więc ostatecznie inne stada zanikły.

Wybrani przez Tytanów, smoki z każdego z pięciu głównych stad dostały władze nad różnymi aspektami świata, począwszy od Ziemi a na czasie skończywszy. Tajemniczy i zaprzysiężeni by służyć woli Tytanów, ulegli perswazjom Nocnych elfów i dołączyli do bitwy przeciwko pierwszej inwazji Płonącego legionu. Z biegiem czasu smoki doznawały wiele trudów i jedynie garstka z nich pozostała, wrogo nastawiona do każdego kto śmiał by się wtrącić w plan kreacji świata Tytanów.

Smoki Azerothu są o wiele inteligentniejsze niż ludzie, którzy na nie polują; są rozdarte pomiędzy swoją metafizyczną naturą, a brutalnym światem, w którym przyszło im żyć. Każdy smok to potężna jednostka, ponadto reprezentują również początki świata i są oddani opiece nad różnymi częściami świata Azeroth od zarania dziejów. Obecnie smoki wciąż pamiętają swoją pierwotną naturę i usiłują używać swoich mocy by kontynuować swoje pierwotne cele: dla niektórych to kształtowanie głazów i podnoszenie gór; dla innych to ochrona lasów przed rozwijającym się królestwem magii.

Czytaj dalej...

Pomoc

Możesz nam pomóc budować tą wiki tworząc nowe artykuły lub edytując dotychczas istniejące.

  • Żeby zmieniać (lub dodawać) jakąkolwiek treść musisz być zarejestrowany i zalogowany. Rejestracja trwa dosłownie minutę i można jej dokonać tutaj.

Jak zacząć?

Pisanie na dowolnej wiki może wydawać się trudne, ale większość osób już po kilku minutach opanowuje podstawy - a gdy już opanujesz podstawy, to cała reszta stanie się dziecinną igraszką. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zbiór artykułów, które pomogą odpowiedzieć na pytanie "o co w tym wszystkim chodzi?".

Czytaj dalej na Portalu społeczności...

Pełną listę pomocnych artykułów można znaleźć tutaj.