Wowpedia:Strona główna

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Witaj na Wowpedia
Liczba artykułów: 3512

Aktualności World of Warcraft [edit]

6 sierpnia 2015 - Zapowiedź nowego dodatku World of Warcraft: Legion
Szósty dodatek do World of Warcraft został zapowiedziany na konwencie Gamescom w Niemczech. Zobacz oficjalną stronę!
23 czerwca 2015 - wprowadzenie aktualizacji 6.2
Aktualizacja 6.2 dodaje do gry Dżunglę Tanaan, Stocznie, Cytadelę Piekielnego Ognia i wiele więcej!
7 kwietnia 2015 - wprowadzenie  [WoW Token]
Na amerykańskich serwerach wprowadzono nową usługę WoW Token. Pozwala ona na wymianę złota na czas gry (30 dni subskrypcji kosztuje ok. 30,000g) lub prawdziwych pieniędzy na złoto w grze.
12 marca 2015 - ogłoszono BlizzCon 2015
Impreza będzie w dniach 6-7 listopada, bilety będzie można kupować 15 i 18 kwietnia! więcej informacji
24 lutego 2015 - wprowadzenie aktualizacji 6.1
Wśród najważniejszych zmian jest połączenie WoW z Twitterem (witamy sweet focie w Azeroth!), panel Dziedzictwa oraz zupełnie nowe modele dla krwawych elfów, jak i drobne aktualizacje dla ras już zaktualizowanych.
13 listopada 2014 - Warlords of Draenor jest już online
Punktualnie w południe Mroczny Portal otworzył się dla śmiałków z Azeroth. Spotkaj się z Khadgarem i stań do walki na linii frontu w walce, od której zależy los świata.

Promowany artykuł

Błąd przy generowaniu miniatury: Brak pliku

Smoki są potężnymi, latającymi, jaszczuro-podobnymi stworami. Większość smoków posiada swego rodzaju magiczną moc, są również niezwykle inteligentne.

Smoki były jednymi z pierwszych inteligentnych form życia w Azeroth. Nie wiadomo dokładnie czy to Tytani je stworzyli, czy wyewoluowały przed ich przybyciem. Kiedyś liczba smoków była przeogromna, ale dziś w Azeroth zostało ich niewiele. Pierwotnie istniało wiele różnych stad smoków o wielu kolorach łusek. Jednak najbardziej wpływowe okazały się Czerwone, Zielone, Brązowe, Czarne i Błękitne, więc ostatecznie inne stada zanikły.

Wybrani przez Tytanów, smoki z każdego z pięciu głównych stad dostały władze nad różnymi aspektami świata, począwszy od Ziemi a na czasie skończywszy. Tajemniczy i zaprzysiężeni by służyć woli Tytanów, ulegli perswazjom Nocnych elfów i dołączyli do bitwy przeciwko pierwszej inwazji Płonącego legionu. Z biegiem czasu smoki doznawały wiele trudów i jedynie garstka z nich pozostała, wrogo nastawiona do każdego kto śmiał by się wtrącić w plan kreacji świata Tytanów.

Smoki Azerothu są o wiele inteligentniejsze niż ludzie, którzy na nie polują; są rozdarte pomiędzy swoją metafizyczną naturą, a brutalnym światem, w którym przyszło im żyć. Każdy smok to potężna jednostka, ponadto reprezentują również początki świata i są oddani opiece nad różnymi częściami świata Azeroth od zarania dziejów. Obecnie smoki wciąż pamiętają swoją pierwotną naturę i usiłują używać swoich mocy by kontynuować swoje pierwotne cele: dla niektórych to kształtowanie głazów i podnoszenie gór; dla innych to ochrona lasów przed rozwijającym się królestwem magii.

Czytaj dalej...

Pomoc

Możesz nam pomóc budować tą wiki tworząc nowe artykuły lub edytując dotychczas istniejące.

  • Żeby zmieniać (lub dodawać) jakąkolwiek treść musisz być zarejestrowany i zalogowany. Rejestracja trwa dosłownie minutę i można jej dokonać tutaj.

Jak zacząć?

Pisanie na dowolnej wiki może wydawać się trudne, ale większość osób już po kilku minutach opanowuje podstawy - a gdy już opanujesz podstawy, to cała reszta stanie się dziecinną igraszką. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zbiór artykułów, które pomogą odpowiedzieć na pytanie "o co w tym wszystkim chodzi?".

Czytaj dalej na Portalu społeczności...

Pełną listę pomocnych artykułów można znaleźć tutaj.

Promotional Content