Wyrmrest Temple

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Błąd przy generowaniu miniatury: Brak pliku
Świątynia Smoczego Spokoju

Świątynia Smoczego Spokoju to starożytne miasto Tytanów znajdujące się na Smoczym Cmentarzysku w Northrend. Będąc dawniej domem burzowych gigantów, jest obecnie siedzibą Porozumienia Smoczego Spokoju i starożytnym miejscem spotkań smoczych stad.

Wiele legend mówi, że pięć wielkich Smoczych Aspektów zostało pobłogosławionych w tej fortecy i otrzymało pieczę nad kiełkującym światem. Być może właśnie dlatego smoki u kresu życia podróżują na Smocze Cmentarzysko, by wzbogacić ziemię swym przemijaniem. W otoczeniu Świątyni Smoczego Spokoju znajduje się pięć majestatycznych smoczych kaplic: czerwona, brązowa, zielona, niebieska i czarna, każda pobłogosławiona mocą odpowiedniego stada. Obecnie nieumarła Plaga oblega te miejsca w próbie stworzenia nowych przerażających wariacji nieumarłych smoków, by służyły one Królowi Liszowi. By powstrzymać te inwazje, Alexstrasza, czerwony Aspekt, rozpoczęła rekrutację bohaterów, by wsparli ją w walce z Plagą.

W Świątyni Smoczego Spokoju znajduje się jedna instancja rajdowa, gdzie gracze walczą z jednym bossem w Komnacie Aspektów. Obecnie jest możliwa tylko jedna walka, jednak możliwe jest dodanie do instancji kolejnych bossów. Sama podstawa budowli jest neutralnym miastem kontrolowanym przez czerwone stado smoków, skąd gracze mogą wzlecieć na szczyt, by spotkać się z Alexstraszą i jej małżonkiem, Krasusem.

Sławny Odkrywca Brann Bronzebeard odwiedził Smocze Cmentarzysko i oto, co napisał o Świątyni:

"Umieszczona na południowym zachodzie świątynia dominuje nad krajobrazem z dwóch powodów. Po pierwsze, jest wielka i imponująca. Drugim powodem dominacji są jej mieszkańcy, dawni i obecni. Tytani zbudowali świątynię, jednak nikt zywy nie wie, dlaczego. Patrzy ona smoków na północy i ocean na południu. Tytani dawno temu zniknęli, a obecnymi mieszkańcami są smoki: niebieskie smoki. Najwyraźniej opiekują się one Smoczym Cmentarzyskiem i spełniają potrzeby tych smoków, które przybywają tutaj, by umrzeć i spotkać się z duchami tych smoków, które już odeszły. Smoki pozwalają nie-smoczym gościom dojść do podnóży świątyni, lecz nie do wewnątrz."

Świątynia wznosi się w centrum Smoczych Pustkowi, które stanowią serce Smoczego Cmentarzyska. Leży ona na południe od Angratharu Bramy Przekleństwa i jest otoczona przez smocze kaplice, od północnego wschodu zgodnie z ruchem wskazówek zegara: Brązową, Szmaragdową, Lazurową, Rubinową i Obsydianową. Z północy na południe świątynię przecina Ścieżka Tytanów i znajduje się dokładnie na wschód od Zwierciadła Świtu.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Zmiany Patchowe[edytuj | edytuj kod]

  • Patch 3.1.0 (2009-04-14): Wnętrze Świątyni Smoczego Spokoju jest obecnie traktowane jako terytorium zewnętrzne.
Jako takie, możliwa jest tu podróż na wierzchowcach.