We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Zombie

Z Wowpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zombie
Zombie Chow TCG.jpg
Frakcja/Przynależność
Przywódcy rasowi
Ojczyzna
Główny język

Zombie to rodzaj nieumarłych. Są to ożywione zwłoki, które nie ukończyły przemiany w "prawdziwą" formę ghuli. Podczas Trzeciej Wojny byli to zakażeni mieszkańcy Lordaeronu. Byli bardzo słabi ale liczni.

Wygląd i charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Zombie to nic więcej jak ożywione dzięki nekromancji zwłoki, w różnym stopniu rozkładu. Ciało stopniowo odpada, oddzielając się od kości i ukazując rozkładające się organy wewnętrzne. Nie posiadają wolnej woli, ale niestety nie wszystkie zombie zatracają wspomnienia i osobowość. Jest to tym bardziej przerażające, ponieważ mając wspomnienie własnego życia, uwięzione są w rozkładającym się ciele i zmuszone są służyć swoim wcześniejszym wrogom. Rzadko zdarza się, że zombie zachowują intelekt lub w ciągu długich lat rozwijają formę inteligencji. Nikt jednak nie jest w stanie powiedzieć dlaczego i w jaki sposób tak się dzieje i nigdy nie udało się wytworzyć takiej sytuacji intencjonalnie.

Są najniższą formą egzystencji wśród nieumarłych. Zwykle wykorzystywane jako mięso armatnie na pierwszych liniach frontu Plagi Króla Lisza. Poza nielicznymi wyjątkami, zupełnie pozbawione są inteligencji, nawet w porównaniu z Plugastwami. Poruszają się bardzo powoli i reagują poprzez instynkt, a nie myślenie. Jeśli z jakichś przyczyn nie są kontrolowane przez Króla Lisza, włóczą się bezmyślnie i bezcelowo po okolicy, w której się znajdują.

Nieliczne zombie, które zachowały (lub wytworzyły) inteligencję i wyzwoliły się spod wpływów Króla Lisza, dołączyły do Opuszczonych.

Godni uwagi[edytuj | edytuj kod]

Warcraft 3[edytuj | edytuj kod]

W Warcraft 3 Reign of Chaos Mal'Ganis rozkazał swym sługom rozwozić zakażone ziarno do miast Lordaeronu. Mieszkańcy, którzy je spożyli zamieniali się w poddanych Pladze Zombie. Gdy Arthas Menethil przybył do Stratholme zauważył, że prawie wszyscy mieszkańcy są zakażeni. Musiał zabić 100 Zombie zanim przejmie ich Mal'Ganis. Po upadku Lordaeronu wielu mieszkańców stało się Zombie. W Warcraft 3 Frozen Throne możemy zauważyć w 1 misji Nieumarłych w filmie początkowym kilka Zombie.

Typy zombie[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • W Warcraft 3 zombie są jednostkami występującymi tylko w kampanii. Poza edytorem nie mamy sposobu na kierowanie nimi.
  • Zombie oprócz robotników są najsłabszymi jednostkami nieneutralnymi w Warcraft 3 Reign of Chaos.